komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 stycznia 2018

Agnieszki, Jarosława

Razem: Chcemy żłobków zamiast strzelnic!

piątek, 10.11.2017 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 231
kategorie artykułu:

Nawet 2 miliardy złotych planuje przeznaczyć PiS na budowę nowych strzelnic. Program przewiduje stworzenie strzelnicy w każdym powiecie. W obiektach tych miałyby się odbywać zajęcia dla najmłodszych. Posłowie PiS chcą popularyzować używanie broni przez dzieci i zakładać "klasy mundurowe". Kolejne 200 milionów złotych rocznie ma zostać wydane na propagowanie broni wśród studentów. Debata na ten temat odbywa się dzisiaj w Sejmie.

Stanowczo sprzeciwia się temu pomysłowi Partia Razem, która na dzisiejszej konferencji prasowej przekonywała, że pieniądze te dużo bardziej przydałyby się na utrzymanie oraz budowę nowych żłobków.

- Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, przeznaczmy je na potrzeby rodzin. W Polsce mamy śmiesznie mało miejsc w publicznych żłobkach. 450 milionów złotych, które rząd wyda na program Maluch+, to kropla w morzu potrzeb. Partia Razem proponuje: zamiast marnować pieniądze na strzelnice, przeznaczmy je na pomoc dla najmłodszych dzieci – argumentował Wojciech Browarny.

Podkreślił on również ekonomiczne pozytywy nowych miejsc w żłobkach – brak miejsc w żłobkach często zmusza kobiety do rezygnacji z pracy. Praca opiekunek w żłobkach jest też słabo opłacana, jak na odpowiedzialność jaką ponoszą i liczbę dzieci, którymi muszą się zajmować (nawet 8 jednocześnie).

Agata Kreska przypomniała o tym, że w lipcu Razem złożyło petycję o zwiększenie dofinansowania miejsc we wrocławskich żłobkach.

- Władze nam odpowiedziały, że program ten jest realizowany. Nie mają jednak odpowiedzi na pytanie, co mają zrobić rodzice 1400 dzieci, którzy w tegorocznej rekrutacji zostali odprawieni z kwitkiem. Jeżeli miasto buduje 200 miejsc rocznie, jest to 7 razy mniej, niż wynoszą potrzeby mieszkańców i mieszkanek miasta. Skoro wiadomo już, że władze miasta nie pomogą, nadzieją byłby rządowy program, ale tutaj pieniędzy może nie starczyć, bo rząd woli budować strzelnice zamiast żłobków.

O ostatecznym kształcie oraz wprowadzeniu w życie ustawy zadecyduje oczywiście Parlament, jednak duże fundusze w projekcie ustawy nakazują sądzić, że w jakiejś formie będzie ona przyjęta. Przeznaczenie tak wysokich kwot na promocje relatywnie drogiego hobby, jakim jest strzelectwo, w czasie w którym podstawowe potrzeby wielu obywateli nie są zaspokajane każe nam jednak sądzić, że ustawa ta będzie raczej strzałem kulą w płot, aniżeli trafieniem w dziesiątkę.

/informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

piątek, 19.1.2018 13:04
czwartek, 18.1.2018 19:44
czwartek, 18.1.2018 16:00
czwartek, 18.1.2018 15:00
czwartek, 18.1.2018 10:43
niedziela, 14.1.2018 11:22
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI