komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Przywłaszczyła ponad pół miliona złotych - została zatrzymana

wtorek, 12.9.2017 15:52 , komentarze: 0 , odsłony: 4232
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, która przez kilka lat okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, przywłaszczała pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za sprzedany towar. Powstające zaległości spłacała natomiast pieniędzmi innych klientów tak, aby nikt nie zauważył braku przelewów. Straty oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych. O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczanie pieniędzy na szkodę firmy, w której pracowała.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie policjanci przyjęli od właścicieli jednej z wrocławskich firm. Poinformowali oni, że od jakiegoś czasu przestały im się zgadzać rozliczenia z kontrahentami. Towar był sprzedawany, ale zauważono brak gotówki na firmowym koncie.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania w tej sprawie i realizowali liczne czynności operacyjne. Ich efektem było zatrzymanie 40-letniej kierowniczki wrocławskiego oddziału tej firmy.

Ustalenia przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że kobieta wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, w okresie od 2012 do 2017 roku przywłaszczała pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za sprzedany towar. Natomiast powstające zaległości spłacała innymi wpłatami, tak, aby nikt nie zauważył braku przelewów.

Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych. 

40-latka przyznała się do popełnienia przestępstw, o które jest podejrzana i grozić jaj może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych zobowiązań i kar zabezpieczono już nieruchomość o wartości nie mniejszej niż 230 tysięcy złotych.

Źródło: KMP we Wrocławiu 

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 12:00
1
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki