komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Przywitaj lato z Hydropolis!

niedziela, 18.6.2017 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 427
kategorie artykułu:

W weekend 24-25 czerwca wrocławskie centrum wiedzy o wodzie organizuje piknik naukowy, podczas którego odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji w cenie standardowego biletu – wśród nich warsztaty z budowania rakiet, walki robotów sumo i eksperymenty z suchym lodem! 

- Koniec roku szkolnego i początek wakacji stanowią idealną okazję do świętowania! Nasz piknik naukowy łączy naukę z zabawą, zapraszamy każdego chętnego – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. 

Walki robotów sumo i łazik marsjański
Poza stałą wystawą poświęconą wodzie, Hydropolis w cenie standardowego biletu oferuje wiele innych atrakcji: warsztaty z budowania rakiet, eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu oraz odczynników chemicznych, pokazy z użyciem mikroskopu, specjalne stanowisko wykopaliskowe przed Hydropolis, walki robotów sumo oraz… zabawę łazikiem marsjańskim z klocków lego. 

– Wiele spośród przygotowanych przez nas atrakcji kręci się wokół „substancji życia”, jednak tym razem wybiegamy poza wodne eksperymenty i w każdym obudzimy ciekawość prawdziwego naukowca – zapewnia Aleksander Łoś z Hydropolis. 

Atrakcje dla całej rodziny
Podczas ostatniego weekendu czerwca w Hydropolis nie zabraknie atrakcji dla rodziców i ich pociech.  - Dzieciaki dostaną szansę na zabranie do domów wyjątkowej pamiątki z naszego centrum w postaci własnoręcznie malowanej bawełnianej torby oraz recyklingowego żółwia lub ośmiornicy. To będą świetne warsztaty dla całych rodzin – zapewnia Rafał Zagrobelny. Dodatkowo, gościom Hydropolis towarzyszyć będą hydropolisowe maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć ze zwiedzającymi oraz częstują ich słodkościami. 

Wystawa poświęcona statkom podwodnym
W tym czasie warto też obejrzeć dostępną w Hydropolis wystawę czasową pt. „K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII wieku”. – To prawdziwa podróż w czasie. Prezentujemy opisy i ilustracje pionierskich projektów okrętów podwodnych wykonane przez najznakomitszych wynalazców z tamtych czasów – opowiada Aleksander Łoś. Ważnym elementem wystawy jest model statku wykonany przez wrocławianina Karla Heinricha Klingerta w 1795 roku. Wystawa dostępna jest w strefie wystaw czasowych do 5 lipca.

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI