komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Poszukiwany listem gończym za podwójne usiłowanie zabójstwa wpadł w ręce policjantów

piątek, 2.6.2017 13:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1260
kategorie artykułu:

W ręce funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadł mężczyzna poszukiwany listem gończym, a podejrzewany o podwójne usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Poszukiwany wpadł w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych, po tym, jak policjanci namierzyli go w jednym z pustostanów. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli też dowody popełnienia zarzucanych mu czynów.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych, zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu trzebnickiego. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu.

Mężczyzna ukrywający się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, podejrzewany jest o podwójne usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Do zdarzeń doszło w marcu i kwietniu 2017 roku w miejscowościach Wszemirów i Prusice.

Do zatrzymania doszło 1 czerwca 2017 r. w godzinach popołudniowych, na terenie powiatu trzebnickiego, po tym jak policjanci operacyjni działali na terenie kilku tamtejszych miejscowości. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli poszukiwanego w jednym z pustostanów.

Z uwagi na to, że mężczyzna podejrzewany jest o poważne przestępstwa i mógł posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia, policjanci przeprowadzili dynamiczną akcję w efekcie, której poszukiwany został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony pojawieniem się policjantów. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli też dowody popełnienia zarzucanych mu czynów.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na wydane już postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu, trafi on teraz do aresztu śledczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ