komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Pościg za nastolatkami - policjanci oddają strzały

poniedziałek, 6.11.2017 13:09 , komentarze: 1 , odsłony: 3437
kategorie artykułu:

Oleśniccy policjanci po pościgu zatrzymali podejrzanych o rozbój. Aby zatrzymać dwóch uciekających, policjant oddał trzy strzały ostrzegawcze. Kolejni dwaj nastolatkowie zostali zatrzymani krótko po zdarzeniu. Cała czwórka to 17-letni uciekinierzy z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dziś sąd podejmie decyzję, czy przychylić się do wniosku policjantów i zastosować areszt dla całej czwórki.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 21:30. Czwórka młodych mężczyzn zaatakowała 39-letniego oleśniczanina, który przechodził ulicami miasta, ukradli mu telefon komórkowy i uciekli.  Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie udali się w kierunku wskazanym przez pokrzywdzonego. Tam napotkali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców rozboju, którzy na widok umundurowanych policjantów zaczęli uciekać. Policjanci bez wahania ruszyli za nimi w pościg. Napastnicy nie reagowali na wezwania policjantów do zatrzymania się, wówczas policjant oddał strzały ostrzegawcze, po których mężczyźni zatrzymali się i położyli na ziemię. Zostali natychmiast obezwładnieni przez funkcjonariuszy.

Kolejna grupa policjantów zaangażowana w poszukiwania odnalazła trzeciego z podejrzanych o rozbój. Po sprawdzeniu zatrzymanych młodych mężczyzn policjanci ustalili, że cała trójka uciekła z terenu jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych, w którym mieli obowiązek przebywać. Następnego dnia policjanci dotarli do ostatniego – czwartego z uczestników rozboju. Okazało się, że podobnie jak jego koledzy samowolnie oddalił się z tego samego ośrodka.

Cała czwórka trafiła do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Czynności procesowe wykonywane były pod nadzorem prokuratury. Nastolatkowie usłyszeli już zarzut rozboju i czekają na decyzję sądu co do zastosowania wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, o co wnioskowali policjanci.

Okazało się, że cała czwórka zatrzymanych 17-latków jest dobrze znana policji. Wielokrotnie jako nieletni byli karani za popełnianie różnych czynów karalnych, w tym również rozboju.
Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP w Oleśnicy foto. pixabay

 

Wasze komentarze

Wyslac te stworzenia na sybir
poniedziałek, 06.11.2017 17:16 autor: hak
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche