komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Ponad 400 Wrocławian wykołowało cukrzycę!

piątek, 16.6.2017 09:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1269
kategorie artykułu:

Ponad 400 wrocławian sprawdziło stan swojego zdrowia w Niebieskim Miasteczku Fundacji Medicover, które w środę, 14 czerwca stanęło na Placu Solnym. Każdy chętny mógł bezpłatnie skontrolować m. in. poziom cukru we krwi, zasięgnąć porady dietetyków i dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie. Wrocławianie przywitali w nim także uczestników V edycji „Rajdu Rowerowego Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”.

Odwiedzający Niebieskie Miasteczko mieli możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu, oraz masy i składu ciała (specjalną wagą do bioimpedancji). Dodatkowo istniała możliwość skorzystania z porad specjalistów-dietetyków.

We Wrocławiu Niebieskie Miasteczko swoją obecnością zaszczycił Marcin Luraniec, chorujący na cukrzycę typu 1 od blisko 9 lat. Marcin to człowiek, który przeciwstawił się chorobie, angażując się w sport i turystykę, przemierzając setki kilometrów pieszo bądź rowerem. Jego największym dokonaniem jest pokonanie blisko 64 tys. kilometrów autostopem w ramach podróży po Europie.

– Bardzo się cieszę, że w Polsce prężnie działają inicjatywy na rzecz przeciwdziałania cukrzycy typu 2 i solidarności z chorymi. Myślę, że musimy jeszcze dużo zmienić w postrzeganiu cukrzycy przez społeczeństwo i panujących na jej temat stereotypów – powiedział Marcin Luraniec - Akcje takie jak ta przyczyniają się do popularyzacji wiedzy na temat cukrzycy i sposobów walki z jej powikłaniami. Dlatego organizatorom i uczestnikom życzę wszelkiej pomyślności, powodzenia na dalszej trasie i bezpiecznego dotarcia do mety! – dodał.

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 14:39
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele