komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Policjant w bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę uszkodzenia czterech pojazdów

piątek, 1.9.2017 11:49 , komentarze: 0 , odsłony: 1630
kategorie artykułu:

Zastępca dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusz po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wybiegł z jednostki i podjął skuteczny pościg za sprawcą. Okazało się, że zatrzymany uszkodził w sumie cztery auta. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27 sierpnia 2017 roku około godziny 12.35 funkcjonariusz Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał informację o mężczyźnie, który niszczy oznakowany radiowóz.

Zastępca dyżurnego niezwłocznie podjął działania mające na celu uniemożliwienie dalszego procederu oraz zatrzymanie podejrzanego. Po wybiegnięciu z budynku komendy zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który oddalał się z miejsca zdarzenia. W związku z tym policjant podjął skuteczną interwencję i po pościgu trwającym kilkaset metrów zatrzymał podejrzewanego, doprowadzając go do jednostki.

Odpowiedzialnym za ten czyn okazał się 22-letni mężczyzna, który jak ustalono, kilkanaście minut wcześniej uszkodził dodatkowo trzy inne pojazdy zaparkowane w obrębie oławskiego rynku.

Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oławie

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche