komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Policjant po służbie świadkiem wypadku samochodowego. Natychmiast udzielił pomocy

środa, 7.2.2018 10:00 , komentarze: 2 , odsłony: 953
kategorie artykułu:

Funkcjonariusz z Wrocławia wracający po służbie do domu był świadkiem wypadku drogowego. Natychmiast połączył się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego i będąc w bezpośrednim kontakcie z dyspozytorem przekazywał informacje o miejscu wypadku i stanie osób poszkodowanych. Najciężej rannemu mężczyźnie, który posiadł otwarte złamania kończyn, zatamował silne krwawienie i opiekował się nim do czasu przyjazdu lekarzy.

Do zdarzenia doszło 5 lutego około godziny 14:20 na trasie pomiędzy Wrocławiem, a miejscowością Jelcz Laskowice. Funkcjonariusz wracający ze służby do domu zauważył wypadek z udziałem trzech samochodów.

Natychmiast zatrzymał swoje auto i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Sprawdzając stan osób poszkodowanych ustalił, że wszyscy uczestnicy wypadku są przytomni, ale mają krwawienie, urazy twarzy oraz bóle klatki piersiowej. Najciężej ranny mężczyzna był zakleszczony w swoim samochodzie. Niestety miał silnie krwawiące, otwarte złamania nóg. Policjant natychmiast zawiadomił służby ratunkowe i zaczął udzielać pomocy rannym. Zatamował silny krwotok kierowcy i okrył go folią termiczną, chroniąc tym samym przed wychłodzeniem. Chwilę później na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policjanci ruchu drogowego. Poszkodowane osoby trafiły pod opiekę specjalistów, którzy udzielili pomocy  medycznej.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Należy się panu nagroda i pochwała za taki czyn.
środa, 07.02.2018 17:07 autor:
Oby jak najwięcej takich policjantów.
środa, 07.02.2018 12:15 autor: Gość
dzisiaj, 14 min temu
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI