komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Policjanci zatrzymali podejrzanego o napady na apteki i placówkę urzędu pocztowego

poniedziałek, 15.5.2017 09:49 , komentarze: 0 , odsłony: 530
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady na apteki i urząd pocztowy, do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie miasta. Sprawca podczas zdarzeń groził pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną, żądając wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu uciekał. Na szczęście w żadnym z przypadków nikt nie odniósł obrażeń. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy podejrzanym atrapę broni i kominiarkę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady rabunkowe na apteki i placówkę urzędu pocztowego. Jak ustalili policjanci sprawca działał w dniach od 9 do 11 maja br. Za każdym razem scenariusz wydarzeń był podobny – mężczyzna wchodził do placówki, następnie groził obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną żądając wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu oddalał się.

Do zatrzymania podejrzanego, którym okazał się 48 – letni mieszkaniec Wrocławia, doszło 11 maja br. w kilka godzin po ostatnim z napadów, tj. na placówkę urzędu pocztowego w rejonie centrum Wrocławia. Do poprzednich napadów – na apteki, doszło na terenie dzielnicy Fabryczna. W trakcie zatrzymania przy 48 – latku policjanci ujawnili atrapę broni i kominiarkę.

Jak ustalono, mężczyzna był już wielokrotnie karany w przeszłości za tego typu przestępstwa. Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci sprawdzają także, czy podejrzany nie ma ja swoim koncie innych, podobnych czynów. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche