komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Policjanci uratowali życie mężczyźnie uwięzionemu w płonącym mieszkaniu

wtorek, 5.9.2017 16:05 , komentarze: 1 , odsłony: 1480
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszem będącym po służbie z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uratowali życie mężczyźnie, którego wynieśli z płonącego mieszkania. Do pożaru doszło w jednym z bloków w Legnicy. W mieszkaniu rozprzestrzeniał się dym i ogień, jednak funkcjonariusze wiedząc, że ktoś jest w środku, nie czekali ani chwili i natychmiast podjęli działania. Weszli do płonącego mieszkania i wynieśli uwięzionego lokatora, udzielając mu pomocy. Poszkodowany trafił do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków mieszkalnych na osiedlu Kopernik w Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii podczas patrolu miasta zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się gęsty dym. Policjanci po dotarciu na miejsce weszli na klatkę schodową, gdzie panowało duże zadymienie. Przy jednym z mieszkań skąd wydobywał się ogień znajdował się już policjant z lubińskiej komendy. Okazało się, że był on w czasie wolnym od służby i jako pierwszy poczuł dym w sąsiednim mieszkaniu, do którego wszedł, a następnie pomógł wyjść 46-latkowi z płonącego pomieszczenia. Funkcjonariusz poinformował przybyłych policjantów, że wewnątrz mieszkania objętego pożarem znajduje się jeszcze jeden mężczyzna.

Policjanci bez chwili wahania wbiegli na klatkę schodową i mimo „gryzącego” dymu, płomieni oraz dużej temperatury weszli do palącego się mieszkania i wydobyli z niego lokatora. Funkcjonariusze przebywającemu wewnątrz 72-latkowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali go pod opiekę, przybyłych na miejsce, ratowników medycznych.

Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki właściwej ocenie sytuacji oraz trafności podjętej decyzji przez policjantów udało się uratować życie ludzkie.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wyróżnił funkcjonariuszy mając na uwadze ich właściwą i godną naśladowania postawę.

Źródło: KMP w Legnicy

 

Wasze komentarze

Gratulacje za postawę i odwagę
środa, 06.09.2017 13:00 autor:
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ