komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Policja spotkała się ze studentami wrocławskich uczelni

wtorek, 10.10.2017 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 240
kategorie artykułu:

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkał się ze studentami I roku Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematami spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Ważnymi kwestiami poruszanymi w rozmowach, były przestępstwa popełniane z nienawiści oraz przełamywanie stereotypów w relacjach z osobami pochodzącymi z różnych grup mniejszościowych.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkał się ze studentami I roku Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Policjant przekazał młodym ludziom wiedzę na temat różnorodnych zagrożeń mających wpływ na zdrowie oraz ludzkie życie. Zwrócił szczególną uwagę na zgubne skutki zażywania narkotyków, w tym niebezpiecznych dla życia dopalaczy. Wytłumaczył studentom jak można stać się ofiarą kieszonkowca i jakie mogą być tego konsekwencje. Apelował by młodzi ludzie, wybierając się na dyskotekę, zabierali ze sobą tylko niezbędne rzeczy i nie pozostawiali np. telefonów i dokumentów na stoliku, chcąc się pobawić.

Funkcjonariusz wyjaśnił także kwestie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych. Podczas spotkania omówione zostały także formy handlu ludźmi, takie jak handel w celach seksualnych lub w celu wykorzystania siły roboczej. Policjant ostrzegł młodzież przed nieprzemyślanym podejmowaniem pracy bez uprzedniego sprawdzenia, czy jest legalna.

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
1
środa, 21.2.2018 12:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI