komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Podbiegł i zaczął uderzać pałką, wspólnik czekał w samochodzie - policja złapała zbrodniarzy

piątek, 6.10.2017 15:53 , komentarze: 1 , odsłony: 1684
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia przy współpracy z funkcjonariuszami z Bolesławca zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnik najpierw obserwował pracownika jednego z punktów usługowych na terenie miasta, a w pewnym momencie podbiegł i zaczął uderzać go pałką, chcąc zrabować posiadane przez niego pieniądze. Do kradzieży nie jednak nie doszło z uwagi na opór pokrzywdzonego, który to z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Natomiast jego wspólnik oczekiwał w aucie. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki działając wspólnie z funkcjonariuszami z Bolesławca, po wcześniejszych ustaleniach, zatrzymali mężczyzn w wieku 32 i 33-lat podejrzanych o udział w napadzie rabunkowym.

Do tego zdarzenia doszło we Wrocławiu w pobliżu jednego z pasaży handlowych. Mężczyźni przyjechali tam samochodem i oberwali poszkodowanego wiedząc, że może mieć on przy sobie sporą ilość gotówki. W pewnym momencie jeden z podejrzanych podbiegł do 59-latka i zaczął uderzać go pałką, chcąc zrabować posiadane przez niego pieniądze. Do kradzieży nie jednak nie doszło z uwagi na opór pokrzywdzonego, który to z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Po całym zajściu razem ze wspólnikiem odjechali samochodem w nieznanym kierunku.

Działania policjantów z Wrocławia w tej sprawie, podjęte natychmiast po zdarzeniu, doprowadziły do wytypowania mężczyzn podejrzanych o udział w napadzie. Zatrzymanie nastąpiło na terenie powiatu bolesławieckiego przy współpracy z miejscowymi funkcjonariuszami.

Obaj trafili prosto do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na trzy miesiące. 

W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić im może kara pozbawienia wolności do lat 12.
 

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Co za łobuziaki nawet kasy mu nie zabrali a teraz...
sobota, 07.10.2017 11:17 autor: Jan
piątek, 23.2.2018 12:00
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
środa, 21.2.2018 12:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki