komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Pijany kierowca oferował policji 4 tys. zł za odzyskanie prawa jazdy

niedziela, 12.11.2017 11:50 , komentarze: 0 , odsłony: 292
kategorie artykułu:

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca zatrzymany przez policjantów, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości o mało co nie potrącił ludzi na przejściu dla pieszych. Chcąc uniknąć konsekwencji mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom 4 tysiące złotych łapówki. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zostali powiadomieni przez oficera dyżurnego, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, prawdopodobnie nietrzeźwy o mało co nie potrącił ludzi na przejściu dla pieszych. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Zastali tam dwoje świadków, którzy na szczęście uniknęli ewentualnemu wypadkowi. Osoby wskazały nietrzeźwego mężczyznę jako sprawcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Lubina. Podczas czynności policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Sprawdzenie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Alkomat wskazał u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 
Kierowca wiedząc, że grożą mu poważne konsekwencje postanowił załatwić sprawę w inny sposób. 44-latek zaproponował policjantom 4 tysiące złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i zwrócenie mu prawa jazdy. Funkcjonariusze o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki i zatrzymali podejrzewanego.
 
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Nie ominie go także kara za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

 Źródło: KPP w Lubinie

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche