komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 22 kwietnia 2018

Kai, Leonii

Parking park&ride na Oporowie już gotowy

środa, 3.1.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 195
kategorie artykułu:

Kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu typu park&ride przy pętli na Oporowie. Kończą się również roboty na nowym tego typu parkingu przy Wzgórzu Andersa.

Wykonawca zakończył już prace przy budowie parkingu park&ride na Oporowie. – Odbiory inwestycji jeszcze trwają, ale z parkingu korzystają już kierowcy – informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Na parkingu w pobliżu cmentarza Grabiszyńskiego i pętli tramwajowej Oporów powstało dodatkowych 115 miejsc (w tym 5 kopert dla osób niepełnosprawnych). Prace wykonała firma Rotomat, a ich koszt to około 950 tys. zł. Na finiszu jest również budowa takiego parkingu przy ul. Kamiennej (okolice Wzgórza Andresa). Nowa nawierzchnia jest już gotowa.

Ostatnie dni wykonawca poświęcił na montaż słupów oświetleniowych, oznakowania poziomego oraz instalacje tablic informacyjnych. Niebawem wszystko ma być skończone i rozpoczną się odbiory inwestycji. Jeśli zakończą się pozytywnie, parking zostanie oddany do użytku.

ZDiUM w tym roku będzie poszerzał również parking park&ride na Psim Polu. Do końca czerwca ma być gotowy. Kilka inwestycji tego typu realizuje spółka miejska Wrocławskie Inwestycje. Parkingi mają powstać w tym roku m.in. przy ul. Opolskiej/Głubczyckiej oraz w rejonie skrzyżowania Opolska/Karwińska, na ul. Kosmonautów, na Bardzkiej, czy przy dworcu Wrocław Grabiszyn.

Źródło: Wrocław.pl Fot. ZDIUM

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.4.2018 14:30
piątek, 13.4.2018 11:00
poniedziałek, 9.4.2018 11:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki