komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Otwarcie stacji naprawczej dla rowerów

środa, 14.6.2017 22:54 , komentarze: 0 , odsłony: 2305
kategorie artykułu:

Wrocław zyskał nową stację do samodzielnego naprawiania rowerów. Stanęła ona na rogu ulic Dworcowej i Stanisława Małachowskiego, naprzeciwko Dworca PKP Wrocław Główny. To miejsce, które zdobyło najwięcej głosów wrocławian w zorganizowanym przez Urząd Miejski i lokalne media plebiscycie. Dzięki temu, że Luxoft – jedna z najszybciej rozwijających się firm IT we Wrocławiu - zasponsorował stację, Miasto będzie mogło postawić jeszcze jedną instalację w miejscu, które zebrało najwięcej głosów Wrocławian. Ponadto Luxoft stworzył jeszcze jeden punkt serwisowy przy ul. Szczytnickiej 9. 

- W tym wypadku jeden plus jeden będzie się równało trzy, mówi z uśmiechem Jakub Bielecki, dyrektor wrocławskiego centrum Luxoft. - Od jakiegoś czasu planowaliśmy stworzenie stacji do serwisowania rowerów pod naszymi budynkami. Ucieszyliśmy się, gdy usłyszeliśmy, że okolice dworca PKP to miejsce, w którym wrocławianie też widzieliby taką instalację. Udostępnimy serwis dla wszystkich pod naszym budynkiem, a Miasto dzięki temu będzie mogło stworzyć jeszcze jeden taki punkt z drugiej strony dworca przy skrzyżowaniu ulic Peronowej z Piłsudskiego. Luxoft równolegle otwiera także stację serwisową na ul. Szczytnickiej, przy budynku Green Day, w którym mamy swoje drugie biuro – wyjaśnia. 
Ze stacji cieszą się specjaliści Luxoftu. Codziennie w pomieszczeniu do przechowywania rowerów pojawia się od 20 do 30 dwukołowych pojazdów pracowników firmy. To oznacza, że około 16% załogi Luxoftu dociera do pracy dzięki sile swoich nóg. - Jeżdżenie rowerem jest dla mnie najszybszą metodą dotarcia do biura. W przeciwieństwie do jazdy rekreacyjnej, tu muszę zabrać ze sobą laptopa, pudełko z obiadem, jakieś ubrania na zmianę. Zaczyna brakować miejsca na narzędzia, bo wypadki chodzą po ludziach i czasami muszę coś na szybko naprawić. Szukanie serwisu też bywa czasami kłopotliwe i nie zawsze mechanicy mogą zająć się rowerem od ręki. Stacja pomaga rozwiązać ten problem. Nie muszę wozić ze sobą narzędzi, a nadal mam możliwość szybkiego serwisu – komentuje Bartłomiej Kuczyński, pracownik Luxoftu. Firma ma nadzieję, że instalacja będzie służyć też innym mieszkańcom miasta i stanie się kolejną cegiełką do budowania rowerowego Wrocławia.

Foto/Wideo: Mikołaj Czerwiński

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 14:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ