komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Ostrzeżenie przed upałami - lista zdrojów ulicznych z wodą zdatną do picia we Wrocławiu

niedziela, 30.7.2017 12:19 , komentarze: 0 , odsłony: 1047
kategorie artykułu:

Na podstawie danych danych IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego informuje mieszkańców Wrocławia o fali upałów jaka nadciąga do miasta.

Maksymalne temperatury prognozowane przez Biuro Prognoz IMGW mają wynosićod 29 do 35 stopni powyżej zera. Ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje od niedzieli30 lipca (od godz. 13.00) do czwartku 3 lipca (godz. 18.00).

[Prognozowana temperatur maksymalna dla poszczególnych dni: niedziela od 29°C do 32°C,  poniedziałek od 28°C do 31°C, wtorek od 32°C do 35°C, środę i czwartek od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.] 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90% 

Nie bądźmy obojętni - zainteresujmy się sąsiadem, osobą starszą, dzieckiem, zwierzętami. Sprawdźmy, czy nie potrzebują naszej pomocy. Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie bez opieki dzieci i zwierząt. Temperatura w zamkniętym samochodzie może osiągać nawet 50-60°C.  

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego prowadzi kampanię społeczną zachęcającą, by w upalne dni pamiętać o osobach, które gorzej sobie radzą z wysokimi temperaturami. Kampania „Kubek zimnej wody” ma na celu przypominanie wrocławianom o konieczności picia dużych ilości wody podczas upałów, a przy okazji zachęcenie do zainteresowania się osobami, które mogą szczególnie ciężko znosić wysokie temperatury.

Zdroje uliczne z wodą zdatną do picia są dostępne we Wrocławiu w następujących lokalizacjach:

  •          pl. Grunwaldzki obok budynku Politechniki, 
  •          pl. Dominikańskim (przed głównym wejściem do Galerii Dominikańskiej), 
  •          pl. Solnym, w Rynku (u wylotu ul. Oławskiej), ponadto w Rynku są 2 kurtyny wodne od strony północnej i południowej
  •          pl. Jana Pawła II, 
  •          pl. Katedralnym, 
  •          ul. Najświętszej Marii Panny, 
  •          ul. Wędkarzy 
  •          ul. Szachistów.
 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ