komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 marca 2018

Katarzyny, Boguslawa

Okradał domy, które sprzątał. Dopadli go policjanci

czwartek, 8.3.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 193
kategorie artykułu:

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie zatrzymanej przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanej o liczne kradzieże. Jak potwierdzili funkcjonariusze, okradała ona właścicieli domów i mieszkań, które sprzątała. Jej łupem padały głównie pieniądze, ale też pierścionki, łańcuszki oraz zegarki. Straty oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich o kradzieżach powiadomiła jedna z rodzin zamieszkałych w rejonie Smolca. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta zatrudniona od kilku miesięcy do sprzątania domu, najprawdopodobniej ukradła gotówkę znajdującą się w jednym z pokoi.

Wcześniej domownicy zauważyli, że od jakiegoś czasu giną ich rzeczy osobiste oraz pieniądze. Aby sprawdzić, kto wynosi ich dobytek, postanowili spisać numery seryjne banknotów i zawiadomili Policję. Gdy doszło do kolejnej kradzieży, funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania kobiety. W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń ujawnili banknoty, których numery seryjne odpowiadały tym  spisanym przez właścicieli. 38 - latka została zatrzymana.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że nie był to jedyny dom, jaki kobieta sprzątała. Zatrudniona była jeszcze w siedmiu innych gospodarstwach domowych. Kolejne działania policjantów potwierdziły, że okradła jeszcze sześć z nich.

Wartość strat w tej sprawie oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Łupem podejrzanej padały głównie pieniądze, złota biżuteria oraz zegarki. Kobieta przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów i teraz za kradzieże odpowie przed sądem. Grozić jej może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
wtorek, 20.3.2018 23:28
wtorek, 20.3.2018 15:41
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI