komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

O edukacji we Wrocławiu w nowej siedzibie V LO

poniedziałek, 6.11.2017 21:34 , komentarze: 0 , odsłony: 658
kategorie artykułu:

Od początku września uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. generała Jakuba Jasińskiego korzystają z nowoczesnego budynku przy ul. Jacka Kuronia 14. W poniedziałek, 6 listopada nowa siedziba szkoły była miejscem spotkania osób związanych z systemem edukacji we Wrocławiu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, Jarosław Delewski oraz dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Dorota Feliks. – V Liceum jest symbolem działań samorządu Wrocławia dla systemu edukacji przez ostatnie lata oraz dowodem na to, że w stolicy Dolnego Śląska o edukację dba się najbardziej ze wszystkich dziedzin prężnie rozwijającego się miasta powiedział Delewski.

Jestem pierwszy raz w nowej siedzibie szkoły i naprawdę robi ona wspaniałe wrażenie. Moja historia urzędowania jako prezydent Wrocławia zaczęła się od przenosin jednego z liceów, a dobiega końca tutaj, przy kolejnej przeprowadzce, tym razem V LO. Planujemy dalej remontować i rozbudowywać wrocławskie szkoły oraz kłaść nacisk na rozwój systemu edukacji w mieście – dodawał Rafał Dutkiewicz.

Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu zespołu Dziubek Band oraz uczennic V LO.

 

Trzy kondygnacje i boisko na dachu

Nowa siedziba szkoły jest bardzo nowoczesna – z przeszkloną fasadą, dużą przestrzenią oraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym, w tym z boiskiem na dachu. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2016 r. Zgodnie z planem budowa trwała ok. 15 miesięcy, a uczniowie z nowego budynku liceum mogą korzystać od początku roku szkolnego. Budowa kosztowała ponad 36 mln zł.

O planach powstania nowej siedziby dla V LO mówiło się od dawna, ponieważ poprzedni budynek szkoły przy ul. Grochowej nie spełniał wymogów dla tego typu placówki – był za mały i wymagał gruntownego remontu. Pod koniec 2011 roku, w ramach przygotowań do całej inwestycji rozebrano budynki na terenie pomiędzy ul. Ślężną a Jacka Kuronia, m.in. wyburzono pozostałości po niegdyś działającym letnim kąpielisku, wycięto drzewa i wykonano wykopy pod budowę.

Nowy obiekt szkoły ma trzy kondygnacje i składa się z dwóch skrzydeł. Na dachu sali gimnastycznej powstało wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Od strony ulicy Ślężnej budynek posiada przeszklony wielokondygnacyjny hol. W nowej szkole, oprócz sal lekcyjnych, znajduje się również biblioteka, pracownie: chemiczna, biologiczna, fizyczna, czy komputerowa, a także sala konferencyjna i nowoczesna sala gimnastyczna. Szkoła dysponuje własnym parkingiem na kilkadziesiąt samochodów oraz m.in. bieżnią lekkoatletyczną.

Źródło: Wrocław.pl fot. Bartosz Moch

 

Wasze komentarze

piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
poniedziałek, 29.1.2018 10:00
1
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki