komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Nowy szpital we Wrocławiu już otwarty

środa, 8.11.2017 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1111
kategorie artykułu:

Nową siedzibę Wrocławskiego Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji, do tej pory mieszczącego się przy ul. Chopina, teraz otwarto przy ulicy Lekarskiej. Vratislavia Medica będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce w zakresie rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej.

Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II, do niedawna doskonale znany jako Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji, od 15 listopada zacznie przyjmować wszystkich pacjentów w swojej nowoczesnej siedzibie. Oferta szpitala obejmować będzie specjalistyczną opiekę lekarską w zakresie rehabilitacji (m.in. neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej czy ortopedycznej) oraz szeroki wachlarz zabiegów chirurgicznych.

W nowej siedzibie Vratislavia Medica pragniemy umożliwić pacjentom powrót do zdrowia w jak najlepszych warunkach, przy wykorzystaniu uznanych na całym świecie metod, technologii i urządzeń medycznych. Mamy najlepszy sprzęt oraz wybitnych fachowców, dzięki czemu możemy stworzyć ośrodek na najwyższym poziomie – powiedział podczas oficjalnego otwarcia placówki Stanisław Han, prezes Grupy HASCO, której częścią jest szpital przy ul. Lekarskiej.

Najnowocześniejszy szpital we Wrocławiu

Vratislavia Medica posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m. kw., dwie sale operacyjne, ponad 160 łóżek szpitalnych, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, siłownię, kriokomorę, a także unikalny basen z przeciwprądami do nauki chodzenia. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów, aptekę z funkcją „Drive”, sklep medyczny, bistro, kaplicę i parking. Placówka jako pierwsza w Polsce została również wyposażona w system EOS, który pozwala zobrazować cały szkielet pacjenta przy pełnym obciążeniu.

Szpital będzie oferował przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne oraz operacyjne. W nowej placówce ma działać aż 11 poradni specjalistycznych, w tym m.in. rehabilitacji, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, kardiologii czy urologii. We Vratislavia Medica będzie pracować ponad 200 osób.

Jakie zabiegi bezpłatne?

Szpital jest placówką prywatną, ale będzie świadczył również usługi z zakresu fizjoterapii w ramach NFZ. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów na oddziałach, na kwotę 300 tys. zł, nie obejmuje jednak zabiegów operacyjnych. Z nowego szpitala nieodpłatnie będą mogli skorzystać pacjenci z problemami neurologicznymi, kardiologicznymi czy ortopedycznymi.

Natomiast z rehabilitacji kardiologicznej w ramach NFZ będą mogli skorzystać pacjenci, którzy po zawale serca byli leczeni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym lub w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka.

W najbliższych dniach szpital zamierza zorganizować dni otwarte, podczas których wszyscy chętni będą mogli zapoznać się zarówno z wyposażeniem i ofertą medyczną szpitala, jak i unikalną architekturą samego budynku. Planowane są także bezpłatne porady i konsultacje dla zwiedzających. Pacjenci mogą już także rejestrować się do nowej placówki.

Dawne Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji

Szpital Vratislavia Medica położony przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu, nieopodal Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej (dawniej WCMSiR), powstał w wyniku przekształcenia Zakładu Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika, który został utworzony w latach 60. XX wieku. Szpital należy do Grupy Hasco od 2014 roku i do tej pory mieścił się przy ul. Chopina.

Dotychczasowa siedziba wkrótce zostanie opuszczona, a nad jej dalszym przeznaczeniem zastanawia się właściciel. Zdaniem przedstawicieli Grupy Hasco mógłby tam powstać m.in. dom opieki dla osób starszych. Na ostateczne decyzje musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: Wrocław.pl Foto. Bartosz Moch

 

Wasze komentarze

Jak się tam dojeżdża komunikacja miejska?
środa, 08.11.2017 18:49 autor: agap
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI