komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 stycznia 2018

Agnieszki, Jarosława

Nowe połączenia z Wrocławia i Jeleniej Góry

czwartek, 9.11.2017 17:58 , komentarze: 0 , odsłony: 302
kategorie artykułu:

Nowe połączenia z Wrocławia, więcej pociągów z Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz dogodne skomunikowania z połączeniami na Ukrainę – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2017/2018 dla woj. dolnośląskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.

Nowe połączenia z Wrocławia

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. dolnośląskiego w rozkładzie jazdy 2017/2018 nowości. Podróżni skorzystają z dodatkowych połączeń do Szczecina (IC Pobożny przez Poznań oraz TLK Swarożyc z Katowic przez Zieloną Górę). W sumie od grudnia do dyspozycji pasażerów z Dolnego Śląska będą 4 połączenia z Zieloną Górą (IC Hetman, IC Siemiradzki, IC Światowid oraz TLK Swarożyc) oraz 5 w sezonie letnim.

Zmiana siatki połączeń z Jeleniej Góry i Wałbrzycha

Nowy rozkład to również wiele zmian dla Jeleniej Góry i Wałbrzycha, gdzie zostanie wzbogacona siatka połączeń. Podróżni skorzystają z dodatkowych składów m.in. do Szczecina (IC Barnim przez Poznań), do Warszawy i Białegostoku (IC Karkonosze przez Lubań i Legnicę oraz IC Orzeszkowa przez Wałbrzych) oraz do Bydgoszczy (TLK Halny). Ponadto z Jeleniej Góry zostanie uruchomiony pociąg IC Hetman do Hrubieszowa, który zatrzyma się po drodze m.in. w Krakowie i Rzeszowie. W sumie między Jelenią Górą a Wrocławiem podróżni skorzystają z sześciu par pociągów ekonomicznych (IC i TLK) oraz dwóch ekspresowych (EIP i weekendowego EIC Śnieżka).

Lepsze skomunikowania z Ukrainą

Od grudnia podróżujący w kierunku wschodnim mogą liczyć na dogodniejsze przesiadki ze składami kursującymi na Ukrainę. Pociągi z Wrocławia będą skomunikowane z nocnym składem do Odessy i dziennymi do Kijowa. Taki układ połączeń udało się wypracować dzięki współpracy z Kolejami Ukraińskimi. Ponadto, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, pasażerowie, którzy planują podróż do Lublina będą musieli w Radomiu przesiąść się do zastępczej komunikacji autobusowej.

Cykliczne połączenia

W nowym rozkładzie jazdy pociągi ze stolicy woj. dolnośląskiego będą, podobnie jak w ubiegłym roku, kursowały w równych odstępach czasu. Dzięki temu podróżni jadący z Wrocławia do Poznania będą mieli do dyspozycji połączenia co godzinę, do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Katowic –co dwie godziny, natomiast do Łodzi – co cztery.

Bilety w promocyjnych cenach

Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. pociągiem Express InterCity Premium, z Wrocławia do Warszawy, można pojechać już za 59 zł. Na składy wszystkich kategorii obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzyma rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity można kupić przez Internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach.

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie Intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200*. Dodatkowo 10 i 11 grudnia br., na wybranych największych dworcach w Polsce pomocy podróżnym udzielą informatorzy mobilni. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego mogą liczyć na wsparcie informatorów we Wrocławiu.

/informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

piątek, 19.1.2018 13:04
czwartek, 18.1.2018 19:44
czwartek, 18.1.2018 16:00
czwartek, 18.1.2018 15:00
czwartek, 18.1.2018 10:43
niedziela, 14.1.2018 11:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche