komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Nietrzeźwa i pod wpływem narkotyków „opiekowała się” swoim 9-miesięcznym synkiem

środa, 16.8.2017 12:47 , komentarze: 2 , odsłony: 4011
kategorie artykułu:

Policjanci zatrzymali kobietę, która mając ponad 2 promile alkoholu i znajdując się pod wpływem środków odurzających „opiekowała się” swoim 9-miesięcznym synem. Nieodpowiedzialna matka odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 sierpnia br. o godz. 0.50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o awanturze domowej między dwoma nietrzeźwymi kobietami w jednym z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie znajduje się małe dziecko. Policjanci Wydziału Prewencji niezwłocznie udali się pod wskazany adres i podjęli interwencję.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali kobietę i mężczyznę, którzy poinformowali ich, że w trójkę pili wódkę do momentu kłótni między dwoma kobietami. Okazało się, że 26-latka na widok parkującego radiowozu pod blokiem schowała się do pokoju z dzieckiem. Mężczyzna wskazał policjantom miejsce, w którym miała przebywać pijana matka wraz z 9-miesięcznym dzieckiem. Od podejrzewanej wyczuwalna była silna woń alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 26-latki. Okazało się, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto funkcjonariusze z uwagi na dziwne zachowanie się kobiety poddali ją badaniu narkotesterem, który wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Natomiast 9-miesięczny chłopczyk został przewieziony do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

Nieodpowiedzialnej matce za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Źródło: PolicjaDolnośląska.pl

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 12:00
1
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki