Nadchodzące wydarzenia na Stadionie Wrocław

czwartek, 22.3.2018 08:00 457 0

MECZ POLSKA - NIGERIA

Kibiców, którzy wybierają się na mecz gorąco zachęcamy do skorzystania z dodatkowej komunikacji miejskiej, przygotowanej specjalnie na to wydarzenie. Poniżej szczegółowy rozkład jazdy poszczególnych linii wraz z godzinami zarówno przed, jak i po meczu.

DOWÓZ KIBICÓW NA MECZ:

T1 (tramwajowa linia specjalna):

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka)

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska

Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut
w godzinach od 18:30 do 20:15 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej) - linia obsługiwana przez 5 pociągów tramwajowych.

T2 (tramwajowa linia specjalna):

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica

Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego -  Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)

Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut
w godzinach od 18:20 do 20:05 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej) – linia obsługiwana przez 7 pociągów tramwajowych.

ODWÓZ KIBICÓW PO MECZU:

T1 (tramwajowa linia specjalna):

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45 - linia obsługiwana przez 8 pociągów tramwajowych.

T2 (tramwajowa linia specjalna):

      Leśnica – Średzka –Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:40 (odjazdy z Leśnicy) - linia obsługiwana przez 20 pociągów tramwajowych.

S1 (autobusowa linia specjalna – obsługiwana przez autobusy przegubowe):

Pilczyce – Lotnicza – Metalowców – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Wagonowa – Fabryczna – Robotnicza – Śrubowa – Strzegomska – pl. Strzegomski - Legnicka -
pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45 - linia obsługiwana przez 5 autobusów przegubowych.

S2 (autobusowa linia specjalna – obsługiwana przez autobusy przegubowe):

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45 - linia obsługiwana przez 10 autobusów przegubowych.

Bilet na mecz Polska – Nigeria będzie uprawniał jego właściciela do bezpłatnego korzystania z komunikacji specjalnej w dniu meczu tj.
23 marca 2018r.

 

„GODZINA DLA ZIEMI”

 

Jednocześnie informujemy, iż w niedzielę 24 marca Stadion Wrocław po raz kolejny dołączy do akcji „Godzina dla Ziemi”. 

W najbliższą sobotę iluminacja Stadionu Wrocław, jak światła wielu innych obiektów we Wrocławiu, zostanie wyłączona o godz. o 20.30.

Po raz kolejny przyłączamy się do akcji organizowanej przez fundację WWF. Wyłączenie prądu ma oczywiście wymiar symboliczny, jednocześnie ważny z punktu widzenia promowania i rozpowszechniania proekologicznych nawyków.

Stadion Wrocław w swej codziennej działalności ma na względzie ekologię. Wrocławski obiekt jest jednym z niewielu obiektów w Polsce, który wykorzystuje wodę - deszczówkę. Dzięki zamontowanym na obiekcie zbiornikom, deszczówka zbierana z dachu, wykorzystywana jest do podlewania stadionowej murawy oraz jest wykorzystywana we wszystkich toaletach, pisuarach i kabinach WC.

WROCŁAWSKI FESTIWAL EDUKACJI

Natomiast w niedzielę oraz w poniedziałek, 25 - 26 marca na Stadionie Wrocław odbędzie się Wrocławski Festiwal Edukacji. Ideą przedsięwzięcia, jest integracja środowisk naukowych oraz biznesowych z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląska – którzy już niebawem staną przed wyborem własnej ścieżki kształcenia, a następnie zaczną wchodzić na rynek pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz młodzież mogła poznać jego specyfikę i zaplanować swój rozwój, co przełoży się na satysfakcjonującą pracę w przyszłości.
100 wystawców i tysiące uczestników na powierzchni 2500 m2, na największym obiekcie w Stolicy Dolnego Śląska, czyli Stadionie Wrocław, jednej z aren Mistrzostw Europy 2012 – Wrocławski Festiwal Edukacji 2018, największe od lat wydarzenie edukacyjne w regionie, już wkrótce pozwoli młodzieży zadecydować o swojej przyszłości.

Gospodarzem Festiwalu jest firma EIE sp. z o.o. zajmująca się organizacją wyjazdów do renomowanych szkół za granicą (m.in. Wielkiej Brytanii, Kanady i Szwajcarii). Wydarzenie skierowane jest do szkół średnich, uczelni wyższych (zarówno publicznych, jak i prywatnych) oraz firm i instytucji z branży edukacyjnej, zainteresowanych prezentacją swojej oferty uczestnikom Festiwalu.
W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano więc liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych osobistości oraz przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia. Jednocześnie eksperci z sektora edukacji opowiedzą o wprowadzanych zmianach w egzaminach maturalnych, czy na wspomniane studia wyższe, innymi słowy – kompleksowej reformie szkolnictwa wyższego. Nauczycielom i rodzicom przybliżą natomiast kwestie związane z powrotem do m.in. 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum.

Ponadto Organizatorzy przewidzieli Konkurs dla uczniów szkół średnich, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 jest powrotem do szczytnej tradycji targów edukacyjnych, których ostatnia edycja odbyła się przed wielu laty – czyli przed kluczowymi zmianami w systemie edukacji. Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich (jak również rodziców oraz nauczycieli) w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Festiwal objęty został licznymi Patronatami Honorowymi: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

Daty i godziny:

Niedziela 25.03, godz. 9.00 - 15.00

Poniedziałek 26.03, godz. 9.00 - 15.00

Miejsce:

Centrum Konferencyjno - Eventowe Stadionu Wrocław

Wejście VIP W3

Wstęp na targi jest BEZPŁATNY

Dodaj komentarz

Komentarze (0)