komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Msza święta w intencji poległego antyterrorysty

wtorek, 5.12.2017 14:30 , komentarze: 0 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się Msza Święta w intencji funkcjonariusza Policji, który zginął na służbie w nocy z 2/3 grudnia. Mszę z udziałem kierownictwa polskiej Policji koncelebrował Biskup Polowy WP ks. bp Józef Guzdek.

We mszy uczestniczył m.in. nadinsp. Andrzej Szymczyk I zastępca Komendanta Głównego Policji i nadinsp. Jan Lach zastępca Komendanta Głównego Policji.

W wygłoszonej homilii ks. bp Guzdek powiedział, że "jesteśmy razem z rodzinami, tymi, którzy opłakują śmierć swojego najbliższego, tymi, którzy przeżywają dramat i przebywają w szpitalach razem z rannymi. Dzisiaj, w ten szczególny wieczór, chcemy modlić się za świętej pamięci Mariusza, za poszkodowanych o szybki powrót do pełni sił, jak również za ich rodziny.

Policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

/Policja

 

Wasze komentarze

środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche