komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

MPK podpisało umowę na dzierżawę 60 nowych Mercedesów Citaro

czwartek, 3.8.2017 13:22 , komentarze: 1 , odsłony: 2267

Duży kontrakt na 10-letnią dzierżawę 60 autobusów Mercedes Citaro został dzisiaj sfinalizowany. Przedstawiciele MPK sp. z o.o. we Wrocławiu oraz konsorcjum EvoBus/Mercedes-Benz, które złożyło z postępowaniu najlepszą ofertę, podpisali umowę. Nieprzypadkowo strony spotkały się w Zakładzie Autobusowym MPK. To tu właśnie nowe mercedesy trafią na początku przyszłego roku i zastąpią najstarsze i najbardziej wysłużone pojazdy.   

Kontrakt zakłada, że najpóźniej za pół roku do Wrocławia zaczną trafiać partiami cieszące się uznaniem autobusy mercedes citaro produkowane specjalnie na zamówienie MPK. Będzie to 40 przegubowych i 20 typu solo, fabrycznie nowych pojazdów. Wszystkie autobusy będą klimatyzowane, w pełni niskopodłogowe, wyposażone w monitoring, system informacji pasażerskiej i zapowiedzi wewnętrznych i zewnętrznych.

- Warto przy tej okazji przypomnieć, że w MPK Wrocław dzieją się obecnie rzeczy, które są kamieniem milowym dla spółki. Mówię tu o największej we współczesnej historii tej firmy odnowie taboru w tak krótkim czasie. Dziś podpisujemy umowę na dzierżawę 60 autobusów. Kilka dni temu złożyliśmy dokumenty do RPO, w których aplikujemy o pozyskanie wsparcia na zakup kolejnych 50 nowych niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów. Dodając do tego 11 pojazdów naszego podwykonawcy, firmy Michalczewski, daje nam to łącznie 120 autobusów. Jesteśmy też w trakcie przetargu na 40 nowych tramwajów. Ponadto, jak zapowiedzieliśmy kilka tygodni temu, planujemy zakup kolejnych co najmniej 32 tramwajów w następnych latach z opcją zakupu kolejnych 55mówi prezes MPK Jolanta Szczepańska.

 - Oddajemy w ręce wrocławian flagowy produkt, naszpikowany nowoczesnością i przyjazny zarówno w z punktu widzenia pasażerów, jak i kierowców oraz pracowników technicznych – wspomniał przedstawiciel EvoBus Antonio Cavotta.

Dzięki warunkom, jakie tworzą w obecnych czasach producenci pojazdów wraz z instytucjami finansowymi, można dzierżawić pojazdy na okres, w którym jesteśmy w stanie z nich komfortowo korzystać. To sprawia, że na naszych oczach kończy się epoka eksploatowania pojazdów aż do ich śmierci technicznej – dodaje prezes Szczepańska.

Dostawy autobusów rozpoczną się najpóźniej za pół roku i partiami będą dostarczane przez miesiąc. MPK planuje, aby pojazdy wyjechały na wrocławskie ulice w marcu 2018 roku.

Źródło: MPK Wrocław 

 

Wasze komentarze

Bravo Wrocław .
czwartek, 03.08.2017 15:07 autor: Ania
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
poniedziałek, 29.1.2018 10:00
1
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki