komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Mogli wyłudzić ze Skarbu Państwa ponad 3 miliony złotych - przeszkodziła im policja

poniedziałek, 13.11.2017 14:08 , komentarze: 1 , odsłony: 2355
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą nienależny podatek VAT. W sprawie zatrzymanych zostało 6 mężczyzn, podejrzanych o fikcyjny obrót towarem. Sprawcy mogli wyłudzić i uszczuplić mienie Skarbu Państwa na ponad 3 miliony złotych na szkodę. Jedna z osób została tymczasowo aresztowana, natomiast wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą nienależny podatek VAT poprzez fikcyjny obrót olejem rzepakowym. Policjanci w tej sprawie zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 26 do 63 lat, osoby z powiatu trzebnickiego ostrowskiego oraz żarskiego. Jak ustalili funkcjonariusze grupa działała od 2014 na terenie Polski i Niemiec. W wyniku przestępczej działalności podejrzani wyłudzili i uszczuplili mienie Skarbu Państwa na ponad 3 miliony złotych na szkodę. Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli dokumentację księgowo-finansową, komputery, tablety i telefony komórkowe służące do przestępczej działalności. Zabezpieczona została również gotówka - kilkadziesiąt tysięcy złotych w walucie polskiej i zagranicznej.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych przez policjantów i prokuraturę zatrzymani już usłyszeli zarzuty m. in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw karno-skarbowych i oszustw. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych osób prokuratura zastosowała dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe do 100 tysięcy złotych. W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Źródło: Policja Wrocław 

 

Wasze komentarze

Kradną dalej dlatego, że nie ma kary za to
poniedziałek, 13.11.2017 20:31 autor:
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ