komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 7-14 lutego

poniedziałek, 5.2.2018 00:00 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz organizacjami pozarządowymi realizującymi program poradnictwa rodzinnego i inne zadania z zakresu wspierania rodziny włącza się w tym roku po raz pierwszy w obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach, zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym. 

Cel kampanii: 

1. Stworzenie cyklicznej tradycji, swoistego „festiwalu małżeństwa”, celebrowania i cieszenia się małżeństwem.

2. Motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, mediów i osób publicznych do promowania znaczenia zdrowych relacji małżeńskich.

3. Promowanie małżeństwa jako wartości społecznej i pokazywanie potrzeby permanentnego rozwijania więzi małżeńskiej, aby dawała ona małżonkom satysfakcję i spełnienie.

4. Propagowanie programów i inicjatyw wspierających rozwój relacji małżeńskich.

5. Stworzenie okazji do pogłębienia więzi małżeńskiej oraz nabycie kompetencji interpersonalnych poprzez udział w konferencjach, seminariach, debatach i warsztatach oraz poprzez wspólne, twórcze spędzenie czasu (uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, sportowych, psychoedukacyjnych).

6. Motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.

Więcej na temat idei Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa i harmonogram wydarzeń w poszczególnych miastach na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.8.2017 11:52
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche