komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Marszałek skarży wojewodę do WSA

środa, 10.5.2017 09:33 , komentarze: 0 , odsłony: 940
kategorie artykułu:

9 maja Zarząd Województwa podjął decyzję o skierowaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na postanowienia wojewody Pawła Hreniaka w sprawie wstrzymania odwołania Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego oraz powierzenia jego obowiązków Remigiuszowi Leńczykowi.

Odwołanie dyrektora Teatru Polskiego związane było z pogłębiającym się kryzysem w instytucji oraz negatywną oceną pracy pana Cezarego Morawskiego. Zarząd województwa podejmując swoją decyzje kierował się interesem instytucji oraz całego zespołu. Zakończenie współpracy z panem Morawskim dawało szansę na uzyskanie porozumienia zwaśnionych stron oraz odbudowę nadszarpniętego wizerunku Teatru. Deklaracje współpracy w tym zakresie złożyli w trakcie ostatniej sesji sejmiku wszyscy uczestnicy konfliktu – zarówno przedstawiciele Solidarności, jak i Inicjatywy Pracowniczej. Interwencja Wojewody nie tylko uniemożliwiła realizację tego dobrego scenariusza i wprowadziła do Teatru dodatkowy chaos, ale również odbyła się z istotnym naruszeniem prawa.  

- Wojewoda wstrzymał uchwały, z którymi nie miał okazji się zapoznać – mówi marszałek Cezary Przybylski  - Postępowanie wojewody w tej sprawie, w ocenie znawców prawa administracyjnego, jest jednoznacznym naruszeniem przepisów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że decyzja wojewody miała charakter polityczny.

Zgodnie z procedurą skarga samorządu składana jest do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem wojewody.

- Mam nadzieję, że wojewoda przekaże naszą skargę do sądu bez zbędnej zwłoki. Wszystkim powinno dzisiaj zależeć na szybkim rozstrzygnięciu sprawy przez sąd – dodaje Cezary Przybylski.

W myśl obowiązujących przepisów sąd powinien rozpatrzyć wniesioną skargę w terminie do 30 dni od daty jej otrzymania.

 

Wasze komentarze

sobota, 20.1.2018 20:38
poniedziałek, 15.1.2018 19:21
1
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ