komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Mały Teatr i warsztaty pantomimy

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 7304
kategorie artykułu:

WARSZTATY PANTOMIMY - ZAPISY!

                                               Rozpoczęcie zajęć 5 października 2017! 

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy, roczny cykl warsztatów pantomimy od podstaw w Klubie Pod Kolumnami. Zajęcia skierowane są dla osób, które chciałyby poznać sztukę pantomimy, "poruszyć się" i spędzić czas w sposób twórczy!

Program zajęć obejmuje m.in.:

*ukształtowanie świadomości ciała;
*plastykę ciała;
*technikę pantomimy;
*budowanie postaci w oparciu o ruch;
*elementarne zadania aktorskie. 

KTO MOŻE DOŁĄCZYĆ DO GRUPY?  
Wszystkie osoby od 16 roku życia - uczniowie gimnazjalnym, liceum, studenci, absolwenci oraz wszystkie osoby zainteresowane poznaniem teatru ruchu i pantomimy.

 
KIEDY I GDZIE?
 
Klub Pod Kolumnami przy pl. Świętego Macieja 21

w każdy czwartek w godzinach:
18.10-19.25- warsztaty pantomimy 
19.30-21.00 forum dyskusyjne - twórcze i świadome Ja (1 raz w miesiącu);  
Rozpoczęcie zajęć 5 października!

OPŁATY:  
70 zł/m-c. (płatne na 1 zajęciach w miesiącu)
25zł - pojedyncze zajęcia  
*Udział w zajęciach po raz pierwszy zwalnia z opłat!!! 

ZGŁOSZENIA  
Zgłoszenia zawierające: dane osobowe oraz krótką informację o sobie prosimy przesłać na adres: biuro@fundacjapantomima.pl w tytule maila wpisując „Warsztaty Pantomimy”.  

Więcej informacji pod numerem tel.: 796 389 485 / 880 149 132 lub w klubie,

e-mail: info@kolumny.art.pl, tel. 71/322 95 38  


Więcej informacji można znaleźć także:  
• na stronie: www.kolumny.art.pl lub  www.fundacjapantomima.pl  
• FB Fundacji Pantomima    
ZAPRASZAMY DO TWÓRCZYCH POSZUKIWAŃ I NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!  

Prowadzący:  
mgr Magdalena Hardziej, aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Od kilku lat prowadzi i reżyseruje "Teatr Pod Kolumnami". Aktorka FreeMotion Group, występuje też na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci.  Uczestniczka różnorodnych warsztatów w Polsce i za granicą, z zakresu pantomimy, tańca i teatru ruchu. Pomysłodawczyni, koordynator i pedagog wielu projektów edukacyjnych i artystycznych m.in. „Karpacka Pracownia Pantomimy”, „ Akademia Małego Mima”, „Świadomi siebie”. Współzałożycielka i pedagog zajęć ruchowych, reżyserka spektakli w Teatrze Pod Kolumnami -teatrze pantomimy młodych .Wieloletni i doświadczony pedagog zajęć animacyjnych i teatralnych współpracujący z wieloma placówkami oświatowymi. Z wykształcenia magister filologii polskiej, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o specjalizacji pantomima, absolwentka Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego. Wiceprezes i współzałożycielka Fundacji Pantomima, koordynatorka wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Reżyser teatrów dziecięcych, twórca scenariuszy. 

mgr Katarzyna Łuczyńska, animator kultury, instruktor teatralny, aktor-mim, współzałożycielka i Prezes Fundacji Pantomima. Realizuje autorskie projekty artystyczne, edukacyjne oraz animacyjne w zakresie pantomimy i teatru z dziećmi, młodzieżą i studentami. Reżyseruje spektakle "Małego Teatru Pod Kolumnami", "Małej Akademii Teatralnej", teatru dziecięcego we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka (gdzie pracuje jako pedagog zajęć ruchowych, instruktor teatralny oraz pedagog projektów edukacyjnych dla dzieci), współprowadzi młodzieżowo-studencką grupę "Teatr Pod Kolumnami", pracuje ze studentami pantomimy w SKIBIE. Aktorka FreeMotion Group oraz aktorka na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci. Z wykształcenia absolwentka polonistyki i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz specjalizacji pantomimicznej w SKIBIE, adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, uczestniczka i organizator wielu kursów z zakresu pantomimy i teatru w kraju i za granicą.   

mgr Paulina Chrzan - psycholog, teatrolog. 

Fundacja Pantomima powstała w listopadzie 2011 roku we Wrocławiu. Założyła ją grupa pasjonatów, entuzjastów, praktyków oraz teoretyków pantomimy i innych form teatru ruchu, dla których punkt wyjścia stanowi ciało, by wspólnie budować mosty między praktykami i teoretykami oraz z powodzeniem wspierać, inicjować i dokumentować działalność artystyczną, naukową oraz edukacyjną w zakresie swoich pasji. Fundacja realizuje autorskie projekty animacyjno-edukacyjne w zakresie pantomimy. Więcej na: www.fundacjapantomima.pl   

 

Mały Teatr Pod Kolumnami - warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 3-6 lat, 7-10 lat!

zajęcia w czwartki:
Grupa nr 1 godz. 16.30-17.15 - 3-6 latków
Grupa nr 2godz. 17.20-18.05 - 7-10 latków
Zaczynamy 21.09.2017! 


Przyjmujemy zapisy na I semestr zajęć w sezonie 2017/2018 na adres:

biuro@fundacjapantomima.pl, lub pod nr tel.: 796 389 485 / 880 149 132 lub w klubie, e-mail: info@kolumny.art.pl, tel. 71/322 95 38   

ZAJĘCIA MAŁEGO TEATRU POD KOLUMNAMI:  

  • ośmielają przed występami publicznymi i pomagają nawet najbardziej nieśmiałym dzieciom otworzyć się przed grupą;
  • powodują wzrost pewności siebie i samooceny;
  • uczą nazywania i wyrażania emocji;
  • rozwijają prawidłową wymowę oraz dykcję;
  • pielęgnują indywidualność każdego dziecka;
  • stanowią wspaniałą i niezapomnianą zabawę dla dzieci;
  • uczą pracy w grupie;
  • dają ujście nagromadzonym napięciom i emocjom
  • pobudzają kreatywność, wyobraźnię i skupienie.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Warsztaty prowadzone są za pomocą nowatorskich metod łączących w sobie teatr słowa z teatrem pantomimy, w trakcie których wykorzystywana jest naturalna potrzeba ruchu i zabawy u dzieci.

Na zajęciach używane są: kostiumy, rekwizyty, maski, lalki-pacynki, płachty animacyjne oraz wesoła muzyka. Po każdym semestrze odbywa się otwarta lekcja pokazowa dla rodziców i rodziny uczestników.

Dla kogo?: 3-6 latków oraz 7-10 latków.
Kiedy?: każdy czwartek, zaczynamy 21.09.2017
Gdzie?: Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Nadodrze
Grupa nr 1 godz. 16.30-17.15 - 3-6 latków
Grupa nr 2godz. 17.20-18.05 - 7-10 latków
Czas zajęć: zajęcia 1 raz w tygodniu po 45 min. - 4 zajęcia w miesiącu!
Koszt zajęć: 70zł od dziecka lub 120zł od rodzeństwa za msc.
Ilość dzieci w grupie: max. 16 osób (*decyduje kolejność zgłoszeń)              
Kontakt i zapisy: biuro@fundacjapantomima.pl
lub pod nr tel. 880-149-132/ tel. 796-389-485 

Prowadzący:  
mgr Katarzyna Łuczyńska, animator kultury, instruktor teatralny, aktor-mim, współzałożycielka i Prezes Fundacji Pantomima. Realizuje autorskie projekty artystyczne, edukacyjne oraz animacyjne w zakresie pantomimy i teatru z dziećmi, młodzieżą i studentami. Reżyseruje spektakle "Małego Teatru Pod Kolumnami", "Małej Akademii Teatralnej", teatru dziecięcego we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka (gdzie pracuje jako pedagog zajęć ruchowych, instruktor teatralny oraz pedagog projektów edukacyjnych dla dzieci), współprowadzi młodzieżowo-studencką grupę "Teatr Pod Kolumnami", pracuje ze studentami pantomimy w SKIBIE. Aktorka FreeMotion Group - zespołu oraz aktorka na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci. Z wykształcenia absolwentka polonistyki i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz specjalizacji pantomimicznej w SKIBIE, adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, uczestniczka i organizator wielu kursów z zakresu pantomimy i teatru w kraju i za granicą.   

Mgr Magdalena Hardziej-aktorka , reżyserka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Od kilku lat prowadzi i reżyseruje "Teatr Pod Kolumnami". Aktorka FreeMotion Group, występuje też na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci.  Uczestniczka różnorodnych warsztatów w Polsce i za granicą, z zakresu pantomimy, tańca i teatru ruchu. Pomysłodawczyni, koordynator i pedagog wielu projektów edukacyjnych i artystycznych m.in. „Karpacka Pracownia Pantomimy”, „ Akademia Małego Mima”, „Świadomi siebie”. Współzałożycielka i pedagog zajęć ruchowych, reżyserka spektakli w Teatrze Pod Kolumnami -teatrze pantomimy młodych .Wieloletni i doświadczony pedagog zajęć animacyjnych i teatralnych współpracujący z wieloma placówkami oświatowymi. Z wykształcenia magister filologii polskiej, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o specjalizacji pantomima, absolwentka Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego. Wiceprezes i współzałożycielka Fundacji Pantomima, koordynatorka wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Reżyser teatrów dziecięcych, twórca scenariuszy.

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.8.2017 11:52
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ