komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Legalizowali pobyt cudzoziemcom na terytorium RP

środa, 8.11.2017 18:05 , komentarze: 0 , odsłony: 259
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy rozbili polsko-turecką grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzani są o legalizowanie cudzoziemcom pobytu na terytorium naszego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób powiazanych z tą grupą.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy rozbili polsko-turecką grupę przestępczą. Grupa legalizowała cudzoziemcom pobyt na terenie naszego kraju przy wykorzystaniu fikcyjnie działających spółek handlowych oraz zawieranych dla pozoru małżeństw z obywatelkami naszego kraju. Członkowie grupy wyszukiwali kobiety, które były w złej sytuacji finansowej i oferowali im szybki i łatwy zarobek. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy działali od kilkunastu miesięcy na terenie województwa dolnośląskiego i zalegalizowali lub usiłowali zalegalizować pobyt co najmniej kilkunastu cudzoziemcom, w tym obywatelom Albanii, Turcji, Palestyny i Egiptu. Cudzoziemcy, za załatwienie legalnego pobytu płacili członkom grupy kilka tysięcy euro. Zatrzymano 2 osoby związane z tym przestępczym procederem- 55-letniego obywatela Turcji oraz 48-letnią mieszkankę województwa dolnośląskiego.

Działania związane z zatrzymaniem osób zabezpieczali wyspecjalizowani funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, gdyż istniała obawa, że członkowie grupy mogą próbować zbiec. Wobec obywatela Turcji Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres 3 miesięcy. Wobec obywatelki naszego kraju zastosowano dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia mienia ruchomego, a także gotówki w walucie polskiej oraz euro. Do chwili obecnej postawiono zarzuty 4 osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób powiazanych z ta grupą. 

/Rzecznik 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche