komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Koncert zespołu Jabłonka - ciąg dalszy koncertowego lata w ZaZoo.

środa, 2.8.2017 14:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1204
kategorie artykułu:

ZaZoo Beach Bar, wspierający młodą alternatywną scenę muzyczną, po raz kolejny zaprasza na koncert. W sobotę, 5 sierpnia, odwiedzający tego dnia ZaZoo, będą mieli okazje usłyszeć wrocławski zespół Jabłonka.

W najbliższą sobotę, o godzinie 21:00 na scenie na piasku stanie  grupa młodych muzyków, którzy wspólnie tworza zespół o wdzęcznej nazwie Jabłonka. Zapytani o swoją muzykę mówią, że Jabłonka to piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności, bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów.  Rezczywiście w muzyce serwowanej przez zespół widać powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, aksamitny, polsko szeleszczący wokal. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć.

Jabłonka została powołana przez trio, które zimą 2015 roku trafiło na siebie za sprawą internetowego przypadku. Pola Chobot, dyplomowana polonistka, gitarzysta Adam Baran i Paweł Rychert, producent znany ze współpracy z Meliką i Pchełkami. Kilkumiesięczny proces poznawania się wykrystalizował brzmienie Jabłonki, silnie inspirowane trip hopem - brytyjską perłą lat dziewięćdziesiątych, nu-jazzem i ciszą, w której ważne jest słowo. Do zespołu dołączył wrocławski perkusista Jarek Korzonek, Wojtek Bergander, basista i kontrabasista, klasycznie wykształcony jazzman. Jabłonka zadebiutowała 18 grudnia 2015 roku w klubie Bogart, na koncercie organizowanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, jako support Kasi Nosowskiej. Zespół aktualnie pracuje nad debiutancką płytą, która ukaże się w tym roku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.8.2017 11:52
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche