komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Komunistyczne nazwy ulic na Dolnym Śląsku - kolejne zmiany

niedziela, 3.12.2017 10:22 , komentarze: 3 , odsłony: 1876
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnego Śląska Paweł Hreniak poinformował, że na Dolnym Śląsku dojdzie do zmiany najprawdopodobniej 52 nazw ulic.

Wszystko ma związek z wprowadzoną ustawą o  „ zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej" ,która weszła w życie 2 września 2016 r.

Ze względu na brak wymaganych opinii Instytutu Pamięci Narodowej wydłużony został czas wydania zarządzeń zastępczych Wojewody Dolnośląskiego w tej sprawie. Zarządzenia zostaną opublikowane po otrzymaniu opinii IPN. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie dojdzie do tychże właśnie zmian w nazwach kolejnych ulic na Dolnym Śląsku. 

IPN wskazał, że ustawie podlegają 943 nazwy ulic w całym kraju, ale czy zmiany nazw niosą za sobą  konsekwencje związane z dokumentacją? 

Mieszkańcy ulic, które zmieniły swoje nazwy w związku z ustawą dekomunizacyjną, nie muszą wymieniać żadnych dokumentów – mówi Karolina Więcek z Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Gwarantuje im to artykuł piąty, który mówi, że zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową – są one nadal ważne.

Mówi to nam, że nie będzie potrzeby wymieniania dokumentów osobistych, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdów ani innych dokumentów zawierających dotychczasową nazwę. Dokumenty będą ważne, dopóki nie stracą swojego terminu. 

Zmiana nazwy ulicy nie będzie też powodować problemów z dostarczaniem korespondencji pod dotychczasowy adres.

 

Wasze komentarze

Powinni zlikwidować ulice Kazimierza Wielkiego, to był wielki dziwkarz. W...
czwartek, 07.12.2017 00:02 autor: Walerian Domanski
W Bielawie maja pozostawić ulicę imieniem Karola Marksa, twórcę teorii...
wtorek, 05.12.2017 00:16 autor: Walerian Domanski
środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche