komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 20 kwietnia 2018

Czeslawa, Agnieszki

Komunikat Teatru Polskiego

czwartek, 12.4.2018 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 115
kategorie artykułu:

Komunikat Teatru Polskiego 

Przyjmujemy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego odrzucający skargę kasacyjną w sprawie dotyczącej podjętej przez Zarząd Województwa próby odwołania dyrektora Teatru Polskiego, Pana Cezarego Morawskiego. Wyrok nie zmienia naszej negatywnej oceny funkcjonowania Teatru zarządzanego przez dyrektora Morawskiego, który bezprecedensowo zniszczył zespół teatralny i doprowadził do upadku sceny, która cechowała się wielkim uznaniem widowni i świata artystycznego. 

Zrobiliśmy dla ratowania Teatru Polskiego we Wrocławiu wszystko co było w naszej mocy. Wyrok sądu pozostawiamy opinii Dolnoślązaków i mieszkańców Wrocławia, osób będących widownią tej ważnej sceny, którzy dostrzegają w jak ciężkiej  sytuacji znajduje się obecnie Teatr Polski. Wrocławski Teatr Polski był artystycznie i repertuarowo jedną z najlepszych scen w kraju. Był to Teatr skupiający bardzo dobrych aktorów, przyciągający uznanych reżyserów. Niegdyś problemem było kupienie wolnych biletów na spektakle, dzisiaj TP ma poważny problem z zapełnieniem widowni i zaproponowaniem interesującego repertuaru. Teatr pogrążony jest w jeszcze większym konflikcie części zespołu aktorskiego z obecnym Dyrektorem, którego głównym zadaniem - powierzonym przez samorząd było zniwelowanie tego kryzysu. 

Decyzja o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego podyktowana była nie tylko bardzo złą oceną pracy dyrektora, ale również postępującym procesem degradacji tej prestiżowej teatralnej sceny. Upływ czasu jedynie utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podjętej wówczas decyzji. Niezmiennie uważamy, że dyrektor Morawski ponosi pełną odpowiedzialność za rozpad cenionego i wielokrotnie nagradzanego – w kraju i zagranicą – zespołu, utratę publiczności oraz artystyczny i wizerunkowy upadek naszego teatru. Akt odwołania Pana Morawskiego był w naszej opinii ostatnią szansą na ratowanie instytucji i ludzi z nią związanych. Niezależnie od zakończonego właśnie postępowania administracyjnego, równolegle toczą się postępowania przed sądem pracy.  Zwolnieni przez dyrektora Morawskiego artyści wygrywają swoje sprawy, a sądy nakazują zapłatę odszkodowań bądź nakazują przywrócenie ich do pracy. To dodatkowy dowód na słuszność podjętej przez Zarząd Województwa decyzji.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.4.2018 08:00
wtorek, 17.4.2018 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche