komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Kino plenerowe i wiele atrakcji z okazji 20-lecia DSW [PROGRAM]

piątek, 16.6.2017 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 636
kategorie artykułu:

Kino plenerowe pod gwiazdami, spotkania z absolwentami DSW, wystawy prac artystów, symulatory lotów dronem, strefa gier i animacji 3D, active shooter… - to tylko wybrane atrakcje i propozycje na sobotnie popołudnie, z okazji jubileuszu 20-lecia akademickiej działalności, na które to wydarzenia już 24 czerwca 2017 roku zaprasza Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Dolnośląska Szkoła Wyższa od lat, w rankingach szkół wyższych organizowanym przez Perspektywy, uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku i jedną z najlepszych w kraju. Ten wynik potwierdził także tegoroczny raport. Uczelnia, jako jedna z niewielu niepublicznych uczelni w Polsce., posiada pełne uprawnienia akademickie, kształci na 14 kierunkach, od licencjatu po studia doktoranckie. W dwudziestoletniej historii dyplom DSW otrzymało ponad 31 tysięcy absolwentów, a obecnie studiuje w niej blisko 3,5 tys. studentów z Polski i z zagranicy. DSW w tym roku obchodzi jubileusz akademickiej działalności. Właśnie z tej okazji, w sobotę 24 czerwca od godziny 16:00, mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska będą mogli nieodpłatnie wziąć udział w wielu zaplanowanych  wydarzeniach.

Strefa gier, animacji 3D, rozszerzonej rzeczywistości, symulator lotów dronem…
W Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 od godz. 16:00 otwarta zostanie strefa mediów i nowych technologii. Chętni będą mogli samodzielnie sterować dronem na symulatorze, zobaczyć gry komputerowe, jakie stworzyli studenci DSW podczas zajęć, czy doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości. Równolegle wszyscy chętni będą mogli  obejrzeć najnowszy film „Miejsce dla Ciebie”, który powstał specjalnie z okazji 20-lecia DSW, a tuż po nim -  krótką formę sceniczną akademickiego Teatru AULA. Otwarte i dostępne będą także wystawy,  zarówno  prac studentów, jak i uznanych wrocławskich artystów. Już od godziny 17:00 otwarta zostanie dodatkowa przestrzeń, w której prezentowane będą inspirujące przedsięwzięcia, jakie realizują obecnie studenci i podejmowali w przeszłości absolwenci najlepszej w naszym regionie uczelni. „Strefa spotkań w mieście spotkań”, to prawdziwa kuźnia talentów, w której spotkają się pasjonaci, ich mistrzowie i miłośnicy różnych dziedzin twórczości. 

Kino plenerowe pod gwiazdami
W sobotę o godzinie 22:00 wystartuje kino plenerowe. Na ogromnym ekranie zobaczymy dwa filmy wyprodukowane przez jedną z głównych amerykańskich wytwórni filmowych 20th Century Fox. Jako pierwszy wyświetlony zostanie „Raport mniejszości”. Film, w reżyserii Stevena Spielberga, nakręcony został na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. Główną rolę w filmie zagrał Tom Cruise. Następnie zobaczymy amerykańską produkcję science fiction w reżyserii Mike'a Judge'a pt. „Idiokracja”.

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
poniedziałek, 5.2.2018 18:39
wtorek, 12.9.2017 09:01
poniedziałek, 14.8.2017 09:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche