komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

KIDS DESIGN SPACE - odkryj interaktywną wystawę NIE TYLKO DLA DZIECI!

niedziela, 11.6.2017 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 304
kategorie artykułu:

KIDS DESIGN SPACE rusza w świat! Tropikalna dżungla pełna niezwykłych projektów tym razem zagości na 9. Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar od 22 czerwca do 30 lipca 2017 roku. Design jest wszechobecny, dlatego można porównać go do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia. Warto zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać? Wystawa podsumowująca kilkumiesięczną pracę dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach “KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń” to wyjątkowa okazja do znalezienia odpowiedzi na te pytania! Wernisaż już 22 czerwca o 19:00. 

W 2016 roku we Wrocławiu, już po raz trzeci dzięki Fundacji OPEN MIND, doszło do niecodziennej zamiany ról. Dzięki warsztatom i spotkaniom w ramach projektu „KIDS DESIGN SPACE”, dzieci na kilka miesięcy weszły w skórę designerów. Stworzyły koncepcje, służące uznanym polskim projektantom za punkt wyjścia i inspirację do dalszej pracy nad produktami końcowymi, które z powodzeniem mogłyby zostać wdrożone do produkcji. Motyw przewodni - DŻUNGLA - towarzyszył spotkaniom i warsztatom podczas poszczególnych etapów projektu: doświadczanie, kreowanie i realizacja. 

Ostatnim etapem “KIDS DESIGN SPACE” była prezentacja wystawy „Ile twarzy ma design?”, czyli dżungla projektów pełna kolorów, kształtów tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów oraz form ukrywa się design. Wystarczy, że przyjrzycie się uważnie, a na pewno go znajdziecie. Poznajcie jego przyjazną twarz i przekonajcie się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny i funkcjonalny. 

Podczas zwiedzania wystawy okaże się, że designu można dotknąć, choć jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon! Zobaczycie projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko - dorosły. Połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych polskich projektantów. To nie będzie zwykła prezentacja, ale też zadania, zagadki oraz przeróżne zabawy. 

22 czerwca o 19:00 zapraszamy na wernisaż, a tym samym otwarcie 9. Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar.

Pobuszujmy razem w DŻUNGLI! Na pewno nie będzie nudno!

 

Projektanci zaangażowani w projekt:

KABO & PYDO / Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej - Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Zuzanna Góra

 

Wernisaż: 22.06.2017 r. (piątek), godz. 19:00
Wystawa: 22.06.2017 r. - 30.07.2017 r.
Cena: Bezpłatne
Wiek: 0-100 lat
Miejsce wystawy: Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14, Wrocław
Organizator wystawy Kids Design Space: Fundacja Open Mind
Kuratorka wystawy:Małgorzata Koralewska 

ORGANIZATOR: Fundacja OPEN MIND
WSPÓŁORGANIZATOR: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
poniedziałek, 5.2.2018 18:39
wtorek, 12.9.2017 09:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche