komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Internetowy oszust z Wrocławia złapany - pokrzywdzeni z terenu całego kraju

wtorek, 5.12.2017 14:34 , komentarze: 0 , odsłony: 2689
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci jednego z komisariatów ustalili mężczyznę, który podejrzany jest o liczne oszustwa. Sprawca za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży płytki oraz artykuły do wykończenia wnętrz, następnie po otrzymaniu zapłaty nie realizował zamówienia, narażając w ten sposób pokrzywdzonych z terenu całej Polski na straty, co najmniej 100.000 złotych. Do tej pory policjanci udowodnili mu 6 tego typu czynów, ale podejrzewają, że takich zdarzeń na jego koncie może być znacznie więcej. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu I Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki ustalili mężczyznę, który podejrzany jest o liczne oszustwa. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska.

Mieszkaniec Wrocławia wystawiał do sprzedaży na jednym z portali internetowych do sprzedaży towar. Były to kafelki i artykuły do wykończenia wnętrz. Następnie po otrzymaniu pieniędzy nie realizował zamówienia. 36-letni mężczyzna działał w okresie od października 2016 roku do września br., czym spowodował straty sięgające, co najmniej 100.000 złotych wśród osób z terenu całej Polski. Funkcjonariusze przedstawili do tej pory podejrzanemu 6 zarzutów dotyczących oszustw.

W dalszym ciągu okoliczności tej sprawy są wyjaśniane, a policjanci proszą wszystkie osoby, które w podobnych okolicznościach mogły zostać pokrzywdzone o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Krzyki.

Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

/KWP Wrocław  fot/pixabay

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele