komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Hydropolis w finale prestiżowego konkursu! Głosuj!

piątek, 9.6.2017 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 572
kategorie artykułu:

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie wśród najlepszych realizacji Europy! Hydropolis zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu Miedź w architekturze 2017. O zwycięstwo walczy w sumie 7 projektów. W głosowaniu, które trwa do 31 października, może wziąć udział każdy internauta.

Hydropolis jest jedynym polskim reprezentantem w czołowej siódemce europejskich obiektów, walczących o prestiżowy tytuł w organizowanym przez European Copper Institute plebiscycie.  
– Odbywający się co dwa lata konkurs Copper in Architecture Awards prezentuje i nagradza projekty architektoniczne, w których wykorzystano (…) elementy wykonane z miedzi – tłumaczą organizatorzy.

Najlepsze projekty Starego Kontynentu
Do plebiscytu zgłoszono prawie 30 realizacji architektonicznych z całej Europy. Spośród polskich projektów o uznanie wybitnych architektów, poza Hydropolis, walczyły Port Lotniczy w Krakowie oraz Sopot Centrum. Przedstawiciele Hydropolis, którzy dotychczas odebrali 6 nagród w różnych plebiscytach, nie kryją radości i dumy z awansu do finału. – Dotarcie do finałowego etapu tego międzynarodowego konkursu traktujemy jako potwierdzenie wyjątkowości Hydropolis. Centrum ma ogromne walory edukacyjne, ale to również piękny budynek i zapadające w pamięć wnętrza – ocenia Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. Poza wrocławskim centrum, o zwycięstwo walczą jeszcze obiekty z Włoch, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Finlandii.

Zagłosuj na Hydropolis i zgarnij nagrodę
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi jesienią 2017. Wspomóc wrocławskie centrum może każdy. Głosowanie w internecie trwa do 31 października 2017. Spośród uczestników głosowania organizatorzy wylosują zwycięzcę iPada mini. Link, pod którym można głosować na Hydropolis:  http://copperconcept.org/pl/konkursy

Zabytek, który uzyskał nowe życie
Hydropolis jest wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Wystawa poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej – obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej.

Wnętrze zbiornika składało się z czterech komór, które na potrzeby funkcji wystawienniczej połączono, tworząc przejścia w ścianach. Ważnym elementem Hydropolis jest dobudowana do zbiornika od strony południowej strefa wejścia na teren wystawy. Jej miedziana elewacja współgra z zabytkową ceglaną bryłą historycznego budynku.

Część wystawienniczą Hydropolis zaprojektował zespół architektów i dizajnerów z krakowskiej firmy Art Fm. Projekt budynku strefy wejścia powstał we współpracy z wrocławską pracownią Studio EKA - Pracownia Projektowa.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki