komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Hrabiny z Wrocławia chcą podbić Europę! Potrzebują wsparcia

piątek, 9.6.2017 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1151
kategorie artykułu:

Po zdobyciu Pucharu Polski 2016 w softballu kobiet wrocławska drużyna może reprezentować Polskę na europejskich salonach  podczas Women’s European Winners Cup 2017 w Caserta we Włoszech w sierpniu tego roku. Potrzebują wsparcia. 

KS Hrabiny to stowarzyszenie, które utrzymuje się tylko i wyłącznie ze składek zawodniczek. Można powiedzieć, że same inwestują  w to, żeby tworzyć ten sport w Polsce. Wyjazd do Włoch jest bardzo kosztowny i przekracza ich możliwości. Hrabiny uruchomiły zbiórkę na portalu PolakPotrafi.pl 

 - Nie chcemy jechać tam, żeby się opalać, tylko wałczyć na boisku – mówi Joanna Smekal, jedna  z Hrabin. – W tym sezonie w krajowych rozgrywkach  idzie nam świetnie, zimę przepracowałyśmy bardzo ciężko, szkoda żeby poszło to wszystko na marne. Bez pomocy zostaniemy w domu a bardzo chcemy spełnić nasz amerykański sen od zera do bohatera. 

Softball to bardzo dynamiczna gra zespołowa, która często bywa mylona z baseballem. Głównymi różnicami są większa piłka, lżejsza pałka i mniejsze odległości na boisku. Przez to gra jest szybsza i bardziej dynamiczna. Piłka jest narzucana z prędkością ponad 100 km/h. Hrabiny przez kilka lat od rozpoczęcia przygody z softballem przeszłym drogę od kompletu porażek w sezonie do zwycięstwa w Pucharze Polski.   

-  Jesteśmy gotowe walczyć o każdy centymetr boiska i udowodnić, że dzięki zaangażowaniu, pasji i zasuwaniu na treningach można osiągnąć wszystko – dodaje Smekal. 

Hrabiny z zamian za wsparcie oferują sportowe gadżety a także specjalny trening czy kolacje.  Pieniądze zbierają głównie na pokrycie kosztów transportu, kwaterunku  i spełnienie wymagań  licencyjnych na udział w turnieju.  

Link to ich projektu: polakpotrafi.pl/projekt/hrabiny 

Więcej informacji na Facebooku:  facebook.com/HrabinySoftballWrocLOVE 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.8.2017 11:52
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
czwartek, 15.6.2017 09:10
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki