komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego - spotkanie informacyjne

piątek, 19.5.2017 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 146
kategorie artykułu:

Z dniem 1 października 2017 r. wejdzie w życie  ustawa przywracająca wiek emerytalny  - 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn

22 maja (poniedziałek) o godz. 9.15 w siedzibie Zarządu Regionu Dolny Śląsk (plac Solidarności 1/3/5, IV piętro) odbędzie się spotkanie w ramach kampanii informacyjnej „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”.

W spotkaniu uczestniczyć będą: wiceminister pracy p. Stanisław Szwed, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz – Lysik, Wojewoda Dolnośląski, dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu oraz dyrektorzy Urzędów Pracy i członkowie Rad Rynku Pracy.

Spotkaniu towarzyszyć będzie stoisko Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przy którym „od ręki” będzie można założyć indywidualne konto ZUS i je aktywować. Niezbędnym do tego będzie dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport). Na pue.zus.pl każdy pracownik może sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za niego składki na ubezpieczenia społeczne, upewnić się, że członkowie najbliższej rodziny zostali (prawidłowo) zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, wyliczyć prognozowaną emeryturę i oczywiście kontaktować się przez Internet z ZUS. Można także składać wnioski o zaświadczenia np. o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, skontrolować stan swojego konta w ZUS oraz kontaktować się drogą elektroniczną z Zakładem, aby np. umówić wizytę na konkretny dzień i godzinę. Po aktywacji konta uzyskuje się dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym (np. zwolnieniami lekarskimi).

Serdecznie zapraszamy !

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
poniedziałek, 15.1.2018 13:28
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki