komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Finał projektu Wrocław Łączy Nas Ciepło

wtorek, 28.11.2017 22:04 , komentarze: 0 , odsłony: 268
kategorie artykułu:

Fundacja OPEN MIND i CRZ Krzywy Komin zapraszają na otwarcie wystawy „SMOG. Jak walczyć z miejskim potworem?”. Będzie to wyjątkowa ścieżka edukacyjna dla dzieci i dorosłych pełna ekologicznych zagadek, prostych i bardziej skomplikowanych rozwiązać. Wystawa zamyka I edycję projektu „Wrocław – łączy nas ciepło!”. 9 grudnia, od godz. 12.00 do 18.00 w programie znajdą się, m.in. eko-rozmowy przy drugim śniadaniu z Piotrem Antoniewiczem, zielone warsztaty dla dzieci i dorosłych, wernisaż wystawy, dużo śmiechu i zabawy!

Wystawa podsumowuje prawie dziewięciomiesięczną edukacyjno-ekologiczną przygodę pełną zadań w laboratoriach, oryginalnych warsztatów, wycieczek, oraz wyjątkowych zwrotów akcji! Podczas ekologicznej przygody dzieci w wieku od 6 do 13 lat wspólnie z naukowcami i społecznikami rozkładały powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzały czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Odwiedziły, m.in. m.in. Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery, Planetarium, Ogrody Doświadczeń Humanitarium i Wrocławską Elektrociepłownie by dowiedzieć się, czym jest smog, jak negatywne mogą być skutki jego obecności i jak z nim walczyć. Dzielni odkrywcy wyruszyli także na wrocławskie Nadodrze by zobaczyć na własne oczy wpływ zanieczyszczeń na środowisko miejskie i przyczynić się do zazielenienia naszego miasta, sadząc ponad 3000 krzewów przy ulicy Otwartej.

9 grudnia, w CRZ Krzywy Komin, o godz. 12.00 podczas tradycyjnych grudniowych „Rozmów przy Drugim Śniadaniu” zapraszamy do udziału w wykładzie i otwartym rodzinnym panelu dyskusyjnym z Piotrem Antoniewiczem. Śniadanie serwować będzie dla Was będzie Natalia Gmyrek, finalistka 6. edycji MasterChef Polska. W programie do godz. 18.00 odbędą się także zielone warsztaty „Las w słoiku” dla dorosłych i „Zielono mi…” dla dzieci. OZE Wiatr. Konstruowanie – to wyzwanie dla dzieciaków, które kochają kreatywne eko-budowanie, zapalnych miłośników tworzenia zapraszamy na warsztaty „Przygoda z książką - historia w harmonijce. O godz. 16.00 koniecznie wpadnijcie na wernisaż otwierający wystawę, obejrzycie m.in. zdjęcia, film, rozwiążecie zagadki i poznacie tajemnice „Smart City”. Wystawę będziecie można oglądać do 31 grudnia 2017.

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
poniedziałek, 15.1.2018 13:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele