komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Festiwal Wrocławskich Teatrów Niezależnych - ZWROT

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 1 , odsłony: 958
kategorie artykułu:

Organizacja Festiwalu wynika z inicjatywy artystycznej, podjętej przez 21 grup teatralnych z Wrocławia (zrzeszonych we Wrocławskiej Offensywie Teatralnej). Odbędzie się w dniach 15- 17 września 2017 na siedmiu wrocławskich scenach (dwie sale IMPARTu, dwie sale Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Barbara, Klub Proza, Klub Kalambur). W trzy dni wrocławska publiczność będzie mogła uczestniczyć w piętnastu spektaklach, dwóch koncertach i dwóch panelach tematycznych. Jest to niewątpliwie największa impreza teatru niezależnego we Wrocławiu od wielu lat.

Do tej pory teatry niezależne były we Wrocławiu archipelagiem samotnych wysp, którym trudno było zjednoczyć się we wspólnym przymierzu ze sobą i przede wszystkim z widownią – partnerami do rozmowy o świecie. Na szczęście te czasy odchodzą w niepamięć, gdyż narodziła się Wrocławska Ofensywa Teatralna – WrOT. Są z nami twórcy spektakli dramatycznych, lalkowych, muzycznych, ruchowych, są przedstawiciele teatru poszukującego, teatru opowieści, teatru rozrywkowego. Są uznane i początkujące grupy teatralne, wolni strzelcy, animatorzy kultury, słowem: wszyscy, którym bliska jest wrocławska scena niezależna.

WrOTem otwieramy oczy niedowiarkom i to nie jest, nasze ostanie słowo. Dziś z dumą prezentujemy nasze pierwsze dziecko, dajemy wam Zwrot – Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych. Zawładniemy Wrocławiem na trzy dni (15-17 września 2017 roku), podczas których na sześciu scenach zaprezentujemy kilkanaście spektakli. Poznacie teatr radosny i smutny, teatr piękny i przerażający, teatr ambitny i lekki, teatr, który wyrósł z czystej i nieskrępowanej chęci tworzenia. Teatr rozmawiający z widzem. Teatr, o którego istnieniu nie mieliście dotąd pojęcia. Teatr, który - możemy Wam to obiecać! - już na dobre opanuje Wrocław.

Źródło: ESK 2016

 

Wasze komentarze

Mam nadzieję ze będą to tetry normalne, nie udziwnione, w...
czwartek, 10.08.2017 00:46 autor: autor
sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
poniedziałek, 15.1.2018 13:28
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ