komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Festiwal nieśmiecenia, naprawiania i tworzenia z odpadków

niedziela, 3.12.2017 22:00 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Pierwszy we Wrocławiu festiwal zero waste to próba pokazania jak żyć przyjemnie i ciekawie nie śmiecąc, naprawiając sprzęty, tworząc całkiem nowe rzeczy ze zużytych przedmiotów. Wymienimy się pomysłami, zasobami, wiedzą, jak nie szkodzić środowisku. 

Zrobimy wspólnie świąteczne prezenty i ozdoby do domu z przedmiotów, które wydają się nie mieć przyszłości. Damy im drugie życie i zamienimy w wykonane z sercem podarunki pod choinkę. Będziemy bawić się przy dźwiękach muzyki Małych Instrumentów, płynącej z instrumentów muzycznych - samoróbek, które podczas warsztatów stworzą sami uczestnicy pod kierunkiem członków zespołu.

Przyjdź, zobacz, spróbuj, zainspiruj się. Przyprowadź dzieci, zabierz rodzinę. Weźcie udział w warsztatach, odwiedźcie stoiska, przynieście niepotrzebne Wam ubrania, książki, planszówki i wymieńcie je na inne. Poradźcie się naszych ekspertów, co zrobić ze starymi meblami. Dowiedzcie się, jak założyć domowy kompostownik i gdzie we Wrocławiu oddać jedzenie, by się nie zmarnowało. Naprawcie ubranie w kąciku krawieckim. Pozbądźcie się elektrośmieci. 

Inicjatorem Festiwalu OdNowa jest  Wrocław – tu żyję, tu oddycham , platforma dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym leży na sercu zrównoważony rozwój Wrocławia. Prezentuje i aktywnie szuka pomysłów oraz rozwiązań, które uczynią Miasto bardziej zielonym.

Wydarzenie wspiera Fortum, dostawca ciepła i chłodu dla aglomeracji wrocławskiej, a jednocześnie współtwórca platformy Wrocław – tu żyję, tu oddycham. Fortum wspiera dobre inicjatywy promujące zrównoważony rozwój, zgodny z założeniami gospodarki cyrkularnej. Działa na rzecz lepszego wykorzystania zasobów, dostarczania inteligentnych rozwiązań i transformacji systemu energetycznego. Wspiera aktywizację społeczeństwa i swoich klientów w dążeniu do czystszego świata. Chce mieć wpływ na proces stawania się przez Wrocław miastem zielonym, ekologicznym.

10 grudnia 2017r. godz. 11.00 - 18.00 Zajezdnia Dąbie, Tramwajowa 1-3, 51-621 Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki