komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Dzień Czystego Powietrza we Wrocławiu

wtorek, 14.11.2017 10:10 , komentarze: 0 , odsłony: 246
kategorie artykułu:

14 listopada, to Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji we wrocławskich szkołach i przedszkolach odbędą się specjalne zajęcia, podczas których uczniowie i przedszkolaki będą mogli się dowiedzieć jakie są przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza oraz poznać, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w mieście.

Celem akcji jest uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. To czas na zastanowienie się jakie mamy przyzwyczajenia i czy możemy je zmienić.

W tym celu pracownicy zielonego departamentu wraz ze strażnikami miejskimi przeszkolili 128 przedstawicieli wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas szkoleń zostały zaprezentowane materiały edukacyjne, dostosowane do wieku dzieci, które mają pomóc nauczycielom w przybliżeniu tematu jakości powietrza. 

Akcja informacyjno-edukacyjna jest propozycją, do której miejscy urzędnicy zachęcają wrocławskie placówki oświatowe. Nauczyciele sami zdecydują jak długo mają trwać zajęcia, w jakich godzinach i jaką przybiorą formę.

Również dziś odbędzie się panel dyskusyjny, w którym zostaną poruszone m.in. poniższe tematy: 

  • jakość powietrza a zdrowie człowieka 
  • uciążliwości odorowe a zanieczyszczenie/jakość powietrza 
  • świadomość mieszkańców 
  • ogrzewanie mieszkań, a jakość powietrza 
  • planowanie przestrzenne a jakość powietrza 
  • nowe kierunki działań

Panel odbędzie się w Oratorium Marianum (Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1) w godzinach 12:00-14:00. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki