komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Wojanowska czeka na otwarcie

poniedziałek, 21.8.2017 12:00 , komentarze: 1 , odsłony: 554
kategorie artykułu:

W tym tygodniu ma się spotkać komisja, która powinna zatwierdzić docelową organizację ruchu i dopuścić nowy fragment ulicy Wojanowskiej do ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym tygodniu z nowej drogi skorzystają kierowcy. 

 fot. Jarek Ratajczak 

Prace przy przedłużaniu ulicy Wojanowskiej do ul. Fieldorfa (koło nowego szpitala wojewódzkiego) dobiegły już praktycznie końca. – W tej chwili trwają ostateczne formalności, a w tym tygodniu mają spotkać się służby, które dopuszczają nowe ulice do użytku – słyszymy we Wrocławskich Inwestycjach.

 Nowa droga to alternatywna trasa dla wielu kierowców z zachodu Wrocławia. Inwestycję prowadzi firma Strabag Infrastruktura Południe. Kontrakt wart był 14,6 mln zł. Najpierw trzeba było rozbudować system odwodnienia.

Równolegle powstawała sieć sanitarna i wodociągowa. Zwieńczeniem zmian w tamtym rejonie miasta była budowa ronda i drogi, która połączyła ul. Wojanowską z Fieldorfa przy Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka i dalej z Kosmonautów. 

Wojanowska została przedłużona na wschód o około 900 m wzdłuż ulic Olbrachtowskiej i Piotrkowskiej, ale to nie koniec, bo kolejne ok. 500 m jezdni zostało dobudowanych w kierunku zachodnim, jako przedłużenie Fieldorfa. To znacznie poprawia skomunikowanie tamtego rejonu miasta z ul. Kosmonautów.

Powody do radości mają na pewno mieszkańcy Stabłowic, którzy jeździli do tej pory jedynym możliwym wyjazdem przez ul. Starogajową. Droga będzie dobrą alternatywą. Mogą z niej skorzystać również ci, którzy jadąc z nowego szpitala, chcą ominąć zakorkowaną Kosmonautów.  

Jeśli wszystkie formalności pójdą zgodnie z planem i nie będzie zastrzeżeń do organizacji ruchu i wykonania inwestycji, najpewniej już w tym tygodniu nową trasą pojadą kierowcy. 

Źródło: Wrocław.pl 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Może przy okazji tego otwarcia naprawicie lub udrożnicie kanalizację przy...
poniedziałek, 21.08.2017 16:36 autor: Mieszkaniec
środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI