komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Długi weekend bez ofiar śmiertelnych na dolnośląskich drogach

środa, 16.8.2017 11:32 , komentarze: 0 , odsłony: 656
kategorie artykułu:

Długi weekend już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów - czas intensywnej pracy. Podczas pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 6 i pół tysiąca różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 349 osób oraz ujawnili 105 poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do wtorku na drogach naszego województwa nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 158 nietrzeźwych kierujących.

Pięć dni długiego sierpniowego weekendu na dolnośląskich drogach przebiegło dość spokojnie. Mimo zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła znacząco od wskazań dobowych odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W tym czasie doszło na Dolnym Śląsku do 37 wypadków, w których 49 osób odniosło obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Co ważne, w okresie długiego weekendu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dolnośląscy policjanci prowadząc w tym czasie wzmożone działania kontrolne ujawnili i zatrzymali 158 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 6 i pół tysiąca różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 349 osób. W ręce policjantów wpadło też 105 poszukiwanych.

Źródło: KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 12:00
1
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele