komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Dialog z mieszkańcami trwa – ciepło z sieci sposobem na smog we Wrocławiu

piątek, 9.2.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 118
kategorie artykułu:

Trwają konsultacje dotyczące wrocławskiego rynku ciepłowniczego zainicjowane przez Fortum. Po raz trzeci przedstawiciele mieszkańców, urzędu miejskiego, organizacji społecznych i eksperci spotkali się w ramach Rady Społecznej. Tematem dyskusji była walka z zanieczyszczeniem powietrza.

Jedną z głównych przyczyn powstawania smogu są emisje związane z ogrzewaniem gospodarstw domowych przy pomocy małych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych. Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej oznacza zmniejszenie liczby indywidualnych pieców i kominów, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Od 2006 roku Fortum przyłączyło do sieci ponad 60 tys. mieszkańców.

Choć wrocławska sieć należy do jednej z największych w kraju, mieszkańcom zależy na sukcesywnym i sprawnym podłączaniu kolejnych nieruchomości.

Rozmawiamy na temat barier wpływających na możliwość i koszty podłączenia do sieci oraz zaangażowaniu Fortum w działania na rzecz zwiększenia liczby podłączeń szczególnie w centrum Wrocławia. Analizujemy różne rozwiązania. Ciepło sieciowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki ze smogiem i ograniczenia tzw. niskiej emisji – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik firmy Fortum.=

Pierwsze efekty współpracy z mieszkańcami Fortum ma przedstawić niebawem.

Jako podmiot odpowiedzialny za dostawy ciepła w mieście chcemy podjąć się realizacji programu ochrony powietrza we Wrocławiu poprzez rozwój infrastruktury ciepłowniczej i nowe podłączenia, zwłaszcza w centrum miasta. Jego elementem będzie specjalny antysmogowy pakiet dla mieszkańców, którzy chcą przyłączyć się do sieci. O szczegółach będziemy informować – dodaje Ławrecki.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 15 min temu
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki