komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Design. Piękno. Skupienie, czyli 9. Noc z Designem

poniedziałek, 19.6.2017 10:14 , komentarze: 0 , odsłony: 133
kategorie artykułu:

Hasłem tegorocznej Nocy z Designem jest #Zwolnij – czyli zachęta do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane podczas tej edycji ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia. Będą przekonywali o tym także goście specjalni, no i kuszące są przygotowane na tę noc atrakcje.  

– Co roku Noc z Designem przybliża wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”. Według nas to manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – mówi Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty, wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę, prowadzącą ich przez poszczególne przystanki, wskazujące korzyści z szeroko pojętego slow dizajnu.

W trakcie wieczoru na uczestników będą czekać także m.in. wybitni szefowie kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego i o godz. 20.00 i 22:0. zapraszają gości na live cooking z degustacją. Z kolei na parkingu Galerii Wnętrz Domar pojawi się najwyższy w Europie dźwig z kapsułą restauracyjną, w której mistrz kuchni Mateusz Zdyb serwował będzie kuchnię włoską. 

Ponadto recital muzyki filmowej znakomitego pianisty Przemysława Winnickiego.

Wśród dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez wystawców, w tym liczne promocje i warsztaty. Na uczestników czeka również strefa chilloutu i muzyka na żywo.

Zapraszamy 22 czerwca w godz. 19 - 23:59
Wstęp wolny.

 

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
poniedziałek, 15.1.2018 13:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI