komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Czterech policjantów CBŚP z Wrocławia pomogło ofiarom wypadku drogowego

piątek, 9.6.2017 12:27 , komentarze: 0 , odsłony: 605
kategorie artykułu:

Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili policjanci wrocławskiego CBŚP ofiarom zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A4 w okolicy Gogolina. Policjanci natychmiast zatrzymali się, kiedy zobaczyli uszkodzonego TiRA i forda transita. Jak się okazało, w busie, oprócz kierowcy, jechało 6 osób, z których 4 odniosły różne obrażenia. Policjanci wezwali też na pomoc pogotowie, miejscową policję i straż pożarną.

Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego wrocławskiego CBŚP wracali autostradą A4 do siedziby CBŚP we Wrocławiu, gdy w pewnym momencie zauważyli dwa samochody na przeciwnym pasie ruchu. W fordzie transicie rozbity był przód, a TiR miał uszkodzoną naczepę. Policjanci nie wahali się i zatrzymali nieoznakowany radiowóz na pasie awaryjnym. Kiedy zbliżyli się do uszkodzonych aut z busa wysiadł kierowca, który krzyknął, że najechał na tył ciężarówki, a w busie jest sześć osób. Funkcjonariusze przystąpili do działania.

Dwie osoby nie odniosły żadnych obrażeń, ale pozostałe wymagały pierwszej pomocy. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn podróżujących transitem miało różnego rodzaju urazy, począwszy od ran głów, poprzez urazy klatki piersiowej i kręgosłupa. Policjanci po udzieleniu pierwszej pomocy i rozpoznaniu sytuacji wezwali na pomoc lokalną jednostkę policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Poszkodowani trafili pod opiekę ratowników medycznych.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI