komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Chcieli pożyczyć 50 groszy, wyrwali portfel i uciekli - zostali zatrzymani przez policjantów

czwartek, 10.8.2017 15:00 , komentarze: 2 , odsłony: 3063
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież portfela starszej osobie. Zaczęło się od tego, że sprawcy poprosili pokrzywdzonego o 50 groszy. Gdy ten wyjął swój portfel, napastnicy zabrali mu go i uciekli. W niedługim czasie po zgłoszeniu byli już w rękach policjantów. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu w wyniku niezwłocznie podjętych działań zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież portfela. Do zdarzenia doszło około godziny 22 przy ul. Kościuszki. Do 68 - letniego mężczyzny podeszli mężczyzna i kobieta prosząc o pożyczenie 50 groszy. W chwili, gdy pokrzywdzony wyjął portfel, mężczyzna zabrał mu go z ręki, po czym razem z towarzyszącą kobietą oddalili się. Okradziony pobiegł za nimi, jednak nie udało mu się dogonić pary.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie wspólnie z pokrzywdzonym sprawdzali okolicę w poszukiwaniu sprawców. W pewnej chwili patrol zauważył dwie osoby, które 68 -latek rozpoznał jako złodziei jego portfela.

Podczas zatrzymania kobieta i mężczyzna byli bardzo agresywni i nie reagowali na wydawane polecenia. Oboje byli pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KMP Wrocław Foto: Mikołaj Czerwiński 

 

Wasze komentarze

Miejsce bydła jest za kratami!
piątek, 11.08.2017 11:25 autor: Ormowiec
Do kryminału z nimi tam jet odpowiednie dla nich miejsce.
piątek, 11.08.2017 10:23 autor: Eugeniusz
wtorek, 13.2.2018 16:22
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI