komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Areszt dla podejrzanego o rozbój – policja zatrzymała go, gdy próbował sprzedać swój "łup"

poniedziałek, 11.9.2017 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1451
kategorie artykułu:

3 miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec mężczyzny ustalonego i zatrzymanego przez wrocławskich policjantów, a podejrzanego o rozbój. Sprawca pobił pokrzywdzonego i zerwał mu z szyi złoty łańcuszek. Napastnik wpadł w ręce policjantów chwilę później w jednym z lombardów, gdzie próbował go sprzedać. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując miasto zostali powiadomieni o rozboju, jaki miał miejsce na ul. Głogowskiej we Wrocławiu. Na miejscu zdarzenia zastali pobitego mężczyznę.

Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, celem udzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Sami zaś rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Szybko wpadli na jego trop. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów kilka minut później, gdy w jednym z lombardów usiłował sprzedać skradziony podczas rozboju złoty łańcuszek.

Mężczyzna był agresywny, próbował jeszcze uciec policjantom, jednak bezskutecznie. Po przedstawieniu zarzutów, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego kara może być jednak wyższa, gdyż zarzucanego czynu dopuścił się on w warunkach powrotu do przestępstwa.

(źródło – KMP Wrocław)

 

Wasze komentarze

Kompletny idiota
poniedziałek, 11.09.2017 21:58 autor: Koko
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele