komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

sobota, 9.9.2017 08:00 , komentarze: 1 , odsłony: 2919
kategorie artykułu:

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w powiecie oławskim. Działania miejscowych policjantów gdzie doszło do przestępstwa wspierali funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Jak się okazało podejrzany przez ostatnie kilka lat przebywał w Anglii. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale za czyn, o który jest podejrzany grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia 2017 roku. Dyżurny policji z Oławy otrzymał informację od kobiety spacerującej z psem w pobliżu jednego z ogrodów działkowych w Jelczu-Laskowicach, o ujawnieniu zwłok mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe m.in. przesłuchania świadków oraz zabezpieczanie materiału dowodowego. Działania miejscowych policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki tej współpracy w niespełna dwa tygodnie od zdarzenia, dolnośląscy policjanci wpadli na trop podejrzanego na terenie województwa wielkopolskiego. Tam współpracując z wielkopolskimi funkcjonariuszami, dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 26-letniego mężczyznę.

Jak się okazało mężczyzna przez ostatnie kilka lat przebywał w Anglii, jednak został wydalony za przestępstwa, które popełnił i otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju. Obecnie nie ma on w Polsce stałego miejsca zameldowania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a za ten czyn grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oławie

 

Wasze komentarze

https://youtu.be/IcDYblknU04
wtorek, 12.09.2017 00:00 autor: O
poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki